Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Kovid-19 tedavisinde umut olacak olan ilaç testleri geçti

Kovid-19 tedavisinde umut olacak olan ilaç testleri geçti

Kovid-19 tedavisinde umut olacak olan ilaç testleri geçti

The Telegraph’ın haberine göre, Pfizer’in geliştirdiği antiviral ilacın insan deneylerine başlandı. Aşıdaki tedarik, üretim ve etkinlik sorununu ortadan kaldırması beklenen ilaç, güvenlik aşamalarını geçebildiği takdirde yıl sonuna kadar piyasaya sürülebilir. The Telegraph’dan Paul Nuki’nin haberine göre daha önce HIV için kullanılan teknolojinin benzeri kullanarak geliştirilen ilaç, hastaların evde tedavi olabilmesine olanak tanıyacak.

Koronavirüs için geliştirilen ilk ilaç

Daha önce bir benzeri HIV için kullanılan ve başarılı olan antiviral ilaç, boğaz, burun ve akciğerlerde virüsün yayılmasına engel oluyor. Hastalık başladıktan sonra kullanılarak hastalığın ilerlemesine engel olması beklenen PF 07321332 kod adlı antiviral, güvenlik testlerini geçip onay alması halinde Covid-19 için özel olarak üretilmiş ilk ilaç olacak.

İlginizi Çekebilir
İstanbul'daki vapur seferleri 5 kuruşa indi

Laboratuvar ve hayvan testlerini başarıyla geçen PF 07321332, şu anda Pfizer tarafından 60 kişi üzerinde deneniyor. İlacın bu aşamayı geçmesi halinde daha geniş katılımlı testlerin ardından 2021 yılı sonlarında piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Kaynak: https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/revealed-home-cure-covid-could-available-year/

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Almanya'da hızlı koronavirüs testleri yok satıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

tatil

“Türkiye’de koronasız tatil” satışına başlanacak

"Türkiye'de koronasız tatil" satışına başlanacak Hollanda'da ve Almanya'dan Türkiye'ye yaptığı uçuşlarla tanınan havayolu şirketi Corendon, "Koronasız tatil" satışı yapacağını duyurdu. turkiyeturizm.com sayfasında yer alan habere...