Ana Sayfa Aktuel Haberler Koronavirüse yakalananlar tazminat alabilecek mi?

Koronavirüse yakalananlar tazminat alabilecek mi?

Koronavirüse yakalananlar tazminat alabilecek mi?

Bu yıl mart ayında Avusturya’daki kayak bölgesi İschgl’de çok sayıda kişinin koronavirüse yakalanmasının ardından Avusturya devleti ve Başabakan Sebastian Kurz’a yönelik ağır eleştiriler var. Virüse yakalanan ve aylardır sağlık sorunları çekenler Avusturya’nın turistleri zamanında uyarmadığını ve gerekli tedbirleri almadığı suçlamasında bulunarak tazminat davası açmaya karar verdiler.

Apar topar kaçmışlardı

13 Mart 2020’de korona patlaması yaşanması üzerine bölgede karantina ilan edilmiş ve kayak merkezinde kalan binlerce turist panik halinde apar topar bölgeden ayrılmak zorunda kalmıştı. Yaşadığı ülkeye geri gelen yüzlerce kişide virüs tespit edilirken, İschgl’de de çok sayıda kişi karantina altına alınmıştı.

İlginizi Çekebilir
Her 3 kadından 1'i şiddet görüyor

Başbakanı suçluyorlar

Aralarından 45 farklı ülkeden binlerce kişinin bulunduğu topluluk, şimdi yetkili makamlardan hesap sorulmasını istiyorlar. Suçlamaların ana hedefinde Başbakan Sebastian Kurz var. Avusturya’nın günler öncesinden ilk vakalardan haberdar olmasına rağmen önlem almadığı, bölgedeki turistleri uyarmadığı ve tesisleri kapatmadığı iddia ediliyor. Mağdurlar, yetkililerin 13 Mart günü önceden haber vermeden karantina uygulamasının paniğe neden olduğunu ve bu ortamda bir çok kişiye virüs bulaştığını belirtiyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de vaka sayısı 6 binin altına indi

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

koronavirüs

Hollanda koronavirüs kurallarını daha da gevşetti

Hollanda koronavirüs kurallarını daha da gevşetti Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan tedbirlerde 28 Nisan'da başlayan gevşeme planında, üçüncü aşamaya...