Ana Sayfa Aktuel Haberler Koronavirüs erken doğuma sebep olabilir

Koronavirüs erken doğuma sebep olabilir

Koronavirüs erken doğuma sebep olabilir

Dünya çapında 30 milyondan fazla kişiye yayılan, 950 bin insanın ölmesine neden olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının hamilelik dönemini nasıl etkilediği konusu halen araştırılıyor.

ABD’deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nde yapılan yeni bir araştırmaya göre; Koronavirüs kapan hamilelerin erken doğum yapma riski artıyor. 1 Mart – 22 Ağustos tarihlerinde hastaneye yatırılan 700’den fazla hamile kadının verilerinin değerlendirildiği araştırma sonuçları; hamileliği nedeniyle hastaneye kaldırılan ve Koronavirüs testi pozitif çıkan kadınların genellikle semptom göstermediği ancak beklenenden daha yüksek oranda erken doğum yaptığını gösterdi.

İlginizi Çekebilir
13-17 yıla kadar koruma sağlayacak koronavirüs aşısı geliyor

Hamileler maskeye ve sosyal mesafeye daha fazla dikkat etmeli

Uzmanlar, hamilelik döneminde fetüse karşı ters reaksiyonları önlemek için kadınların bağışıklık sisteminin bastırıldığını, bunun da viral enfeksiyonlara karşı yatkınlığı artırdığı belirtti. Hamile kadınların enfeksiyon riskini azaltmak için maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda daha dikkatli olmaları istendi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Belçika Resmi Gazetesi'nde skandal

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

joon

Joon, İstanbul seferlerine başlıyor

Air France-KLM Group’un low-cast markası olan Joon, Mart 2018 itibariyle İstanbul uçuşlarını başlatıyor. Joon, İstanbul’a haftada yedi sefer düzenleyecek. Mevcut filosunda 7 uçak bulunan KLM’nin...