Ana Sayfa Aktuel Haberler Köpekten insana geçebilen koronavirüs türü bulundu

Köpekten insana geçebilen koronavirüs türü bulundu

Köpekten insana geçebilen koronavirüs türü bulundu

Malezya’da köpekten insana geçebilen ve zatürreye sebep olan yeni bir koronavirüs türü tespit edildi. ABD merkezli Klinik Bulaşıcı Hastalıklar dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, Malezya’nın Sarawak eyaletinde 2017-2018’de hastaneye yatırılmış 301 zatürre hastasından alınan burun-mukus örnekleri incelendi.

Örnekleri incelenen hastalardan çoğunluğu 5 yaşın altında olmak üzere 8’inde, köpeklerde görülen yeni bir korona virüs türüne rastlandığı kaydedildi.

Onaylanırsa 8’inci korona virüs olacağı açıklandı

Yeni koronavirüs türüne “CCoV-HuPn-2018” adını veren bilim insanları, bu virüsün daha önce kedi ve domuzlarda görülen virüsle aynı özelliklere sahip olduğunu ifade etti. Virüsün insandan insana bulaşıp bulaşmadığını netleştirmek üzere ileri araştırmaların sürdüğü vurgulandı.

İlginizi Çekebilir
Artık bu ülkede de cama vinyet yapıştırmaktan kurtuldunuz

İnsandan insana bulaşıcılığı onaylanırsa bu virüsün, şimdiye kadar keşfedilen ve insanda hastalığa neden olan 8’inci koronavirüs olacağı açıklandı.

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
400 kişilik cenazeye polis müdahale etti

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

uçuşlar

Ankara’dan üç kente uçuşlar başlayacak

Ankara’dan üç kente uçuşlar başlayacak Koronavirüs nedeniyle kısıtlı noktalara uçuşlar düzenleyen havayolu şirketleri her geçen gün uçuş noktalarını arttırıyor. Pegasus, Şubat ayı itibarıyla Ankara-Diyarbakır,...