Karantina nedeniyle gelir kaybı olanlara kötü haber

167
karantina

Tatil

Karantina nedeniyle gelir kaybı olanlara kötü haber

Almanya’da dün halkı yakından ilgilendiren yeni korona kararları alındı. Salgının önüne geçmek isteyen ülkede özellikle riskli bölgelerden gelenlere daha sert kurallar uygulanacak. Alınan karara göre riskli bölgeden dönen kişi zorunlu olarak 5 gün karantinada kalacak. Ancak 5 gün karantina sonrasında test yaptırabilecek. Test sonucu negatif çıkarsa karantinadan kurtulacak.

Evde karantina kontrol edilecek

Yetkililer, kişinin 5 gün boyunca evde karantinada olup olmadığını sık sık kontrol edecekler. Herkesi kontrol etmek mümkün olmayacak ancak sağlık dairelerinin eskiye göre daha sık kontroller yapacağı kesin. Bu uygulamanın 1 Ekim’de yürürlüğe girmesi bekleniyor. Kurallara uymadığı tespit edilenlere para cezası uygulanacak.

İlginizi Çekebilir
Zorunlu deprem sigortanızı yaptırdınız mı?

Devlet maddi destek vermeyecek

Riskli bölgelerle ilgili alınan diğer önemli karar ise gelir kaybıyla ilgili. Riskli bölgeye seyahat edip virüse yakalanan ve daha sonra 14 gün karantinada kalan kişiye devlet artık maddi destekte bulunmayacak. Kişi eğer işe gidemediği için maaşında kesinti olursa bu fark devlet tarafından karşılanmayacak.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin