kürdan

Kahkaha atınca ağzındaki kürdan boğazına kaçtı!

Üniversite sınavlarına hazırlanan 20 yaşındaki Ali Ekin Ünlüsoy, bir grup arkadaşı ile restorana gitti. Yemeğini beklediği esnada arkadaşının yaptığı espriye kahkaha atan 20 yaşındaki gencin ağzındaki kürdan boğazına kaçtı.

Advertisement

Durumu arkadaşlarının fark etmesi üzerine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılan genci tedavi eden doktorlar, kürdanın kalın bağırsağa kadar indiğini tespit etti. Yapılan operasyonun ardından kürdanın, doğal yollar ile vücuttan atılması sağlandı.

Kişilerin temel yaşam destek manevralarını bilmesi gerek!

Genci tedavi eden Doç. Dr. Alper Avcı, vücuda bu tür yabancı cisim kaçması durumlarının genellikle 2 ile 5 yaş aralığındaki çocuklarda görüldüğü ve ölüme kadar tehlikeli sonuç doğurabileceğini aktardı. Aynı zamanda bu tarz durumlara acil müdahalede bulunabilmek için kişilerin temel yaşam destek manevralarını biliyor olmasının hayat kurtarıcı olabileceğini de aktardı.

Büyük Korku Yaşadım!

Trthaber.com sitesinde yer alan habere göre Ali Ekin Ünlüsoy, o anları şöyle aktardı. Arkadaşlarımla yemek sipariş ettik ama henüz yememiştim. Ağzımda kürdan vardı ve arkadaşlarımla sohbet edip gülüyorduk. Kahkaha attığım esnada kürdan boğazıma kaçtı, şiddetli bir şekilde öksürmeye başladım. Arkadaşlarım da sırtıma vurarak yardımcı olmaya çalıştı. Su içtim anca boğazıma takılı kaldığını hissettim. Hemen hastaneye geldik. Kürdanın akciğerime inmediğini duyduğumda rahatladım. Gülerken ya da konuşurken ağızınızda bir cisim olmamasına dikkat edin, bunun korkusunu yaşadım. Şuan gayet iyiyim.’’ dedi. Haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin