indirim

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı son birleşimi geçtiğimiz günlerde yapıldı ve toplu ulaşımda indirim yapıldı. Meclis’te ‘Halk Taşıt Uygulaması Projesi’ için Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Meclis, ulaşımda belli saatlerde yüzde 50 indirim yapılmasına yönelik karar aldı.

İndirim 29 Nisan’da uygulanacak

Meclis üyeleri, 29 Nisan tarihinden itibaren sabah 06.00-07.00 ile akşam 19.00 ve 20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirim uygulanmasına karar verdi.

Meclis’te, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılına ait Faaliyet Raporu görüşüldü. Rapora dair konuşan CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, son 15 yıllık dönemin göz önünde bulundurulması halinde, ülkedeki ciddi ekonomik sıkıntılara rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını sürdürdüğünü gördüklerini belirtti.

Çevre yatırımlarında İzmir 2020 yılına kadar atmosfere karbon salınımını yüzde 20 azalttığını kaydeden Kökkılıç, “Raylı sisteme yapılan yatırım karbon ayak izimizi küçültmektedir. Ulaşım alanında çevreci, konforlu bir sistem kurulmuştur. Narlıdere metrosu için çalışmalar başlamış, Buca metrosu için ise bakanlık onayı bekliyoruz. Deniz ulaşım ağımız büyüdü, 11 iskeleye ulaşıldı. Önümüzdeki dönemde de ulaşım öncelikli konumuz olacaktır” sözlerine yer verdi

(G.Ş)

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin