Ana Sayfa Sılayolu Gümrük İpsala gümrük kapısında rüşvet operasyonu

İpsala gümrük kapısında rüşvet operasyonu

İpsala gümrük kapısında rüşvet operasyonu

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bu yıl sürücüler tarafından pek tercih edilmeyen İpsala Gümrük Kapısı bir rüşvet skandalı ile gündeme geldi. Türkiye ile Yunanistan arasında bulunan kapıda TIR sürücülerinden rüşvet alındığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün düzenlenen operasyon sonucu Gümrük Müdürünün tutuklandığı açıkladı. İddiaya göre toplanan rüşvet paraları müdüre teslim ediliyordu.

“İddialar doğru değil” dedi

İfadesi alınan gümrük müdürü ise iddiaları yalanladı. Memurların kendisine kumpas kurduğunu ve anlatılanların gerçekleri yansıtmadığını belirtti. Alınan ifadelere göre özellikle yabancı plakalı araçlardan rüşvet alınıyordu.

Gümrük kapıları hep gündeme geliyor

Türkiye’de olduğu gibi bir çok ülkede de gümrük kapıları sık sık bu tür olaylarla gündeme geliyor. Örneğin komşu ülke Bulgaristan’da da neredeyse her yıl bir operasyon düzenleniyor ve rüşvet aldığı tespit edilenler görevden uzaklaştırılıyor.

İlginizi Çekebilir
Hollanda sınırlarını kapatıyor

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Tedavi için kaplıcaya gidecekler buna dikkat etmeli!

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

İstanbul’a yeni metro hattı

İstanbul'da 18 istasyonlu, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece metro hattının açılış tarihi belli oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi hayatı felç eden trafiği rahatlatmak için metro çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Kadir...