İngiltere’de kademeli normalleşme ne zaman başlayacak?

44
normalleşme

Tatil

İngiltere’de kademeli normalleşme ne zaman başlayacak?

Son 71 günün Koronavirüs kaynaklı en düşük can kaybı görülen İngiltere’de kademeli normalleşme için tarih verildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 8 Mart 2021 tarihinden itibaren Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan tedbirlerin aşamalı bir şekilde kaldırılacağını duyurdu.

İngiltere’nin kademeli normalleşme planı şöyle:

– 8 Mart’ta tüm okullar yüz yüze eğitime başlayacak.

– Evde kalma kuralı 29 Mart’ta kaldırılacak.

– Mağazalar, kuaförler, manikür salonları, kütüphaneler, müzeler, spor salonları, tenis kortları ve yüzme havuzları 12 Nisan 2021’de yeniden açılacak.

– 17 Mayıs 2021’den itibaren iki ayrı hanenin üyeleri ya da 6 kişiye kadar olan grupların kapalı mekanlarda buluşmalarına izin verilecek. Barlar ve restoranlar açılacak. Kapalı spor salon müsabakalarında bin, açık alanlardaki spor karşılaşmalarında 10 bine kadar taraftar alınacak.

İlginizi Çekebilir
Gurbetçilerin yolunu kolaylaştıracak köprüde çalışmalar sürüyor

– Ayrıca 21 Haziran’da tüm kısıtlamaların kaldırılması, kalabalık etkinliklere izin verilmesi ve gece kulüplerinin tekrar açılması planlanıyor.

Son iki ayın en düşük can kaybı tespit edildi

Diğer yandan İngiltere’de bir günde 178 kişinin Koronavirüsten hayatını kaybettiği açıklandı. Bu rakam son 71 günün en düşük seviyesinde. Son 24 saatte tespit edilen 10 bin 641 pozitif sonuç ile ülkedeki toplam vaka sayısı 4 milyon 126 bin’e ulaştı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin