Ana Sayfa Aktuel Haberler Hayvanlar için geliştirilen koronavirüs aşısı piyasada

Hayvanlar için geliştirilen koronavirüs aşısı piyasada

Hayvanlar için geliştirilen koronavirüs aşısı piyasada

Rusya, hayvanlar için geliştirdiği dünyanın ilk koronavirüs aşısını piyasaya sürdü. Almanya, Polonya, Kazakistan, Tayland ve Güney Kore gibi ülkelerden şirketler de şimdiden aşıya talip oldu.

Finlandiya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilim insanları hayvanlar için etkili bir koronavirüs aşısı üzerinde çalışadursun, Rusya kendi ürettiği aşıyı piyasaya sürdü.

Rusya’nın Carnivac-Kov isimli hayvanlara yönelik koronavirüs aşısının tescil edildiği Mart ayında açıklanmıştı. Euronews’teki habere göre; Rus yetkililer dünyada hayvanlar için Covid-19’a karşı üretilen ilk ve tek aşının satışa sunulduğunu duyurdu.

Yüzde 100 antikor üretildi

Deneylerde köpek, kedi, vizon, tilki ve çeşitli hayvanların yer aldığı Carnivac-Kov aşısının hayvanlar için zararsız olduğu belirtilirken, aşılanan tüm hayvanlarda koronavirüse karşı yüzde 100 antikor üretildiği de bildirildi. İlk aşamada 7 bin doz üretilen hayvanlara özel koronavirüs aşısının ilk partisi birkaç Rus bölgesi içinde dağıtılıyor.

İlginizi Çekebilir
Yerli üretici AnadoluJet için yeni koltuklar üretti

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Belçika'da işsizlik yardımı almak isteyenler dikkat

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

olağanüstü

İspanya’daki olağanüstü hal uygulaması uzatıldı

İspanya'daki olağanüstü hal uygulaması uzatıldı Koronavirüse yakalananların sayısı 153 bin 222'ye ulaşan, 15 bin 447 vatandaşını salgın nedeniyle kaybeden İspanya, hastalığın Avrupa'daki merkezi olmaya devam...