Hamile yolcular dikkat: Doktor raporu olsa bile uçağa alınmayabilirsiniz

Hamile yolcular dikkat: Doktor raporu olsa bile uçağa alınmayabilirsiniz

Uçakla yolculuk yapmak isteyen anne adaylarının, hamileliği kaçıncı ayında oldukları çok önemli. Havayolu şirketleri belirli bir aydan sonra hamile yolcuları kendi güvenliği nedeniyle uçağa almayabiliyor. Türk Hava Yolları konuyla ilgili şu bilgiyi veriyor:

Aşağıdaki kurallara dikkat

Değerli anne adayı yolcularımız, daha rahat ve güvenli bir yolculuk geçirmek için lütfen aşağıdaki kurallara dikkat ediniz.

Yirmi sekiz haftalarını (yedi ay) doldurmamış olan hamilee yolcularımızdan seyahat için herhangi bir rapor istenmez.

Tek bebeğe hamile olan yolcularımız, 28. Haftanın başından 35. Haftanın sonuna kadar kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur”ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuzaltı hafta ve sonrasında ise doktor raporu dahi olsa hamile yolcuların seyahatine izin verilmez.

İlginizi Çekebilir
Kötü şaka uçağı tahliye ettirdi
İlginizi Çekebilir
Hamileyken aşı olmak bebeğe zarar verir mi?

İki veya daha fazla bebeğe hamile yolcularımız ise 28. Haftanın başından 31. Haftanın sonuna kadar, kendi doktorlarından aldıkları “uçakla seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. Otuz iki hafta ve sonrasında ise doktor raporu dahi olsa hamilelerin seyahatine izin verilmez.

Doktor raporunun tarihi yedi günden eski olamaz. Raporu düzenleyen doktorun rapor üzerinde adı, soyadı, diploma numarası ve imzası mutlaka olmalıdır.

Raporun dili İngilizce veya Türkçe olmalıdır.

Gerekli şartları uygun hamile yolcuların, özellikle uzun süreli seyahatlerde yolculuk esnasında yeterli miktarda su tüketmeleri, rahat giysi ve ayakkabıların tercih edilmesi, yanında basit atıştırmalıklar bulundurması ve yastık takviyeleri ile koltukta rahat bir oturuş pozisyonunda bulunması gerektiği uzmanlarca hatırlatılıyor.

İlginizi Çekebilir
Hamileyken aşı olmak bebeğe zarar verir mi?

Kaynak: www.turkishairlines.com

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

seyahat

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkeye eskisi gibi seyahat etmek pek mümkün olmuyor. Tedbirler kapsamında ülkelerin...

Önerilen