Ana Sayfa Önerilen ‘Güvenli Turizm’ sertifikalı yat ve teknelere yoğun ilgi

‘Güvenli Turizm’ sertifikalı yat ve teknelere yoğun ilgi

‘Güvenli Turizm’ sertifikalı yat ve teknelere yoğun ilgi

Alınan önlemlerle vaka sayılarının düştüğü bugünlerde, oteller olduğu kadar tur tekneleri de yeni sezonda vatandaşlara daha güvenli hizmet vermeye hazırlanıyor. Pandemi döneminde daha izole bir tatil yapmak isteyen vatandaşlar ise tatillerini Güvenli Turizm Sertifikalı yat ve teknelerde geçirmeyi tercih ediyor.

Önlemler sürekli olarak denetleniyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği Güvenli Turizm Sertifikası sahibi tekneler, turistlere yaz boyunca güvenle hizmet vermeye hazırlanıyor. Deniz tatillerinin olmazsa olmazı olan mavi tur hizmeti verecek tur teknelerinin de Güvenli Turizm Sertifikası uygulaması kapsamına alınmasıyla beraber, sertifika sahibi yat ve teknelerde Covid-19 önlemlerine uyulup uyulmadığı sürekli olarak denetleniyor. TRT Haber’e göre sertifika sahibi tekne ve yatlara olan ilgi şimdiden artarken, misafirler önlemlerle beraber gönül rahatlığıyla tatil yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir
Tatile erken giden ailelere para cezası

Güvenli Turizm Sertifikası sahibi işletmelerde maske, mesafe ve hijyen gibi önlemlerin alınıp alınmadığı sürekli olarak müşteri kılığındaki denetçiler tarafından denetlenirken, turistlere hizmet verecek olan personel de Sağlık Bakanlığı tarafından aşı önceliği kapsamına alındı.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Salgın döneminde Ukrayna'dan gelen turist sayısı geçen yılı geride bıraktı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Lena

Lena Erdil, rüzgar sörfün yarışlarında üçüncü oldu

Fransa’ya  Yeni Kaledonya adasında 18 - 23 Kasım arasında düzenlenen 2019 Bureau Vallee Dream Cup turnuvasında ülkemizi temsil eden Lena Erdil rüzgar sörfünde üçüncü...