havayolu
Advertisement

Gurbetçilerin en çok şikayet ettiği havayolu şirketi bu

Yaz aylarında yüzbinlerce vatandaşımız yaşadığı Avrupa ülkesinden Türkiye’ye uçuyor. Gurbetçiler, uçuş sonrası izlenimlerini sık sık bizimle paylaşıyor, şikayette bulunuyor. Turizmavrupa olarak gelen şikayetleri değerlendirdik ve en çok şikayet alan havayollarını sıraladık. Gelen şikayetler arasında bilet fiyatlarının yüksek olması, koltukların konforlu olmaması, uçuşların rötar yapması, uçakta yemek verilmemesi gibi konular yer alıyor. Bize ulaşan bütün bilgiler dikkate alındığında, bazı havayolu şirketlerinin diğerlerine göre daha fazla eleştiri aldığı görülüyor.

Uçak içi konfor iyi değil

Yaptığımız değerlendirmeye göre Turizmavrupa okurları arasında en çok eleştirilen havayolu şirketi Pegasus Airlines. Okurlarımız, özellikle uçak içi konforun çok iyi olmamasından, koltukların ve bacak mesafesinin dar olmasından ve uçuşlarda sık sık rötar yaşanmasından şikayetçi.

Fiyatlar çok yüksek

İkinci sırada Türk Hava Yolları geliyor. Okurlarımız en çok THY bilet fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi. Kalite ve konfor bakımından olumlu puan verdikleri THY’nin fiyat politikasını eleştirenler, bu konuda yetkililerden acil çözüm beklediklerini sık sık gündeme getiriyorlar.

Uçaklar zamanında kalkıyor

Havayolu şirketleri arasında bize daha az şikayet ulaşan şirketler arasında Sunexpress ve Corendon yer alıyor. Okurlarımız, fiyatların bu iki şirkette de yüksek olduğunu belirtse de özellikle uçak içi konfordan memnun olduklarını belirtiyorlar. Ayrıca uçakların çoğunlukla zamanında kalkması da olumlu olarak değerlendiriliyor. Ancak eleştirilen bir konu ise, uçak içinde yer şeyin paralı olması

(A)

Advertisement

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin