ekonomi
Advertisement

Gurbetçiden ekonomi yorumu: “Nescafe yerine Türk kahvesi için”

Sokakta halk ile röportaj yapan ve bunu sosyal medya kanalında yayınlayan ”Sokak Kedisi” isimli Youtube kanalının son paylaşımının konusu Türkiye’de ekonomi ve geçim ile alakalı idi. Kayseri’de gerçekleştirilen röportaja dâhil olan gurbetçi ise söylemleri ile adeta güne damga vurdu.

Kendisinden bir önce röportaj veren ve ”Açım, çocuklarıma bir şey alamıyorum” diyen, İstediklerini alamadığını haykıran kadının söylemlerine kulak veren gurbetçi, sıra kendisine geldiğinde ”Ben Türkiye’de aç kimseyi göremiyorum, kafeler dolu, her yerde zaten geçim sıkıntısı var” dedi.

Kendi alım gücünün azalmadığını ve Türkiye’de halkın sokaklarda gezdiğini, insanların çalışmadığını söyleyen gurbetçi adam, senede iki kez Türkiye’ye geldiğini ve biletlere 500 Euro ödediğini söyledi. Sunucu ise bunun üzerine burada insanlar 4250 TL ile hem geçinmeye çalışıp hem de başka bir şehre bile tatile gidemediklerini söyleyince, gurbetçi ”bizde fantezi var, neskafe içeceğine Türk kahvesi için” dedi. İşte o röportajdan kesitler;

Bir başka gurbetçi ise ”ben yurtdışından geldim ve vatandaşın halini görünce üzüldüm” dedi.

Siz, Türkiye’deki ekonomi hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi gurbetçimizin söylemlerine katılıyorsunuz?

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin