Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Gurbetçi aileye ırkçı saldırı

Gurbetçi aileye ırkçı saldırı

Gurbetçi aileye ırkçı saldırı

Köpek beslemek isteyen komşusunun imzalatmak istediği sorumluluk reddi belgesini imzalamayan Karabulut ailesi, ırkçı tehditlerle karşılaştı. Avusturya’nın Dornbirn şehrinde yaşayan aile, 14 yıldır yaşadıkları siteye yeni taşınan komşuları tarafından düzenli olarak ırkçı tehditlere maruz kalmalarına rağmen, yetkililerin önlem almamasından yakındı.

”Ben Hitler’in oğluyum, hepinizi öldüreceğim”

Yaşadıkları sitede 14 senedir sorun yaşamayan Karabulut ailesinin zor günleri ise daha önce evsiz olduğu bilinen bir kişinin yaşadıkları apartmana taşınması ile başladı. Köpek besleyen yeni komşularının apartmandaki diğer komşularla beraber Karabulut ailesine de imzalatmak istediği, köpeğin kendilerine zarar vermesinden sorumlu olmayacağına dair belgeyi birçok komşusuyla beraber Karabulut ailesi de imzalamak istemedi. Bunun üzerine aileye karşı ırkçı tehdit ve tacizlerde bulunan adamın yaptıklarını Umut Karabulut bağlandığı CNN Türk canlı yayınında anlattı. Kendilerinin de köpekleri sevdiğini, buna karşın köpeğin saldırgan davranışlarından komşularını sorumlu tutmayan belgeyi imzalamak istemediklerini söyleyen Karabulut, belgeyi imzalamamalarıyla beraber komşuları tarafından ‘’Ben Hitler’in oğluyum, hepinizi öldüreceğim’’ gibi ifadelerle tehdit edildiğini söyleyerek, tacizcinin sürekli olarak benzer ifadelerle tehditlerine devam ettiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir
Okullar tatile giriyor: Bu bölgede yollar yoğun olacak

Her seferinde serbest bırakıldı

Birçok kez durumu polise bildirdiklerini söyleyen Umut Karabulut, saldırganın polis tarafından götürüldükten saatler sonra serbest bırakılarak tehditlerine devam ettiğini bildirdi. Silah bulundurduğundan şüphelenilen saldırganın, ailenin posta kutusuna bıraktığı tehdit mektupları ve açık ölüm tehditlerine rağmen serbest bırakılması sebebiyle kendilerini güvende hissetmediklerini söyleyen Karabulut, sürecin kendilerinin durumu T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’a bildirmelerinden sonra hızlandığını belirterek, polis tarafından soruşturmanın ancak derinleştirdiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir
Bulgaristan haksız yere para topluyor

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

kredi kartı

Kredi kartı kullananlar dikkat: Az bir zaman kaldı

Kredi kartı kullananlar dikkat: Az bir zaman kaldı Günümüzde alışveriş yaparken nakit paradan çok kredi kartı kullanılıyor. Market, akaryakıt istasyonu, giyim ve ayakkabı mağazası,...