Euro

Evleneceklere 2000 Euro yardım yapılacak!

Çiftlerin evlenmeye karar verdikten hemen sonra masrafları düşünmeye başlaması evlilik süreçlerinde can sıkıcı olabiliyor. Organizasyon ile gelinlik ve damatlık, mekân ücretleri, çiçek derken düğünler hayli pahalıya mal oluyor.

Advertisement

Yaşanan pandemi düğünlerin azalmasına sebep oldu ve bu da tüm sektörü derinden etkiledi. İtalyan yetkililer ise bu duruma dur demek için çılgınca bir adım attı. Hem sektördeki krizi çözmek hem de evlenecek çiftlere yardımcı olmak için 2000 Euro destek vermeye hazırlanan İtalya’nın Lazio belediyesinde hem yerliler hem de yabancılar bu destekten faydalanabilecekler.

Destek Ocak 2023’e kadar devam edecek

Türk lirası ile yaklaşık 31 bin TL destekte bulunacak olan Lazio belediyesinin bu ödemeyi sağlamasındaki asıl amaç düğün sektörünü canlandırmak. Yetkililer bu plan için yaklaşık 10 milyon Euro ödenek ayırdığını ekledi. Düğün masraflarınızı belgeleyen bir fatura ya da fiş ile belediyeye gitmeniz halinde 2000 Euro geri ödeme alabileceksiniz. Geri ödeme başvuruları 2023 yılının Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin