ot
Advertisement

Evde Ot Şenliği başlıyor

Alaçatı’ya özgü lezzetler bu yıl ikinci kez düzenlenecek “Evde Ot Şenliği” ile yine çevrimiçi olarak görücüye çıkacak. Alaçatı Turizm Derneği’nin Koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği Evde Ot Şenliği’nin ikincisinde Alaçatı mutfağı sevdalıları kendi tarifleriyle yemek hazırlayıp kısa videolar hazırlayacak. Dernek yönetimi ise tüm ot yemekleri video, fotoğraf ve tariflerini sosyal medyadaki @evdeotsenligi ve @alacatiturizmdernegi hesaplarından Türkiye ile paylaşarak Alaçatı’nın muhteşem lezzetlerinin sırlarını verecek.

ot

Online reçete hazırlanacak

Alaçatı’nın organik ürünleri ve doğal lezzetlerinin bir kez daha gözler önüne serileceği şenlikle Alaçatı’nın yöresel yemekleri için büyük bir online reçete hazırlanmış olacak. Evde Ot Şenliği Mart ayı sonuna kadar devam edecek.

Evde Ot Şenliği’ni başlatan Alaçatı Turizm Derneği Üyesi Zeynep Boneval, “Alaçatı ve civar köylerde yaşayan, eli kaşık tutan, mutfak sevdalısı herkes yaşadığımız bu zor günlerde, tüm Türkiye’yi online olarak tekrar mutfaklarına davet ediyoruz. Türkiye’nin toprağı, havası, suyu, komşuluğu zengin kasabası olarak Alaçatı’nın lezzet kültürünü yansıtmaya devam edeceğimiz bu güzel etkinliğe katılımınızı bekliyoruz” dedi.

Türkiye’yi online olarak Alaçatı mutfaklarına misafir edecekler

Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu ise çekilecek birer dakikalık videolarla Türkiye’yi online olarak Alaçatı mutfaklarına misafir etmeyi ve Alaçatı’da gastronomiyi ön plana çıkararak, turizmde pazar çeşitliliğini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Alaçatı’nın lezzet kültürünü yaşamak isteyenlere sağlıklı ve lezzetli tarifler verileceğini de ifade eden Bayraktaroğlu, “İnsanlar bu tarifleri ilerde çocuklarına, torunlarına aktaracak. Lezzetlerimiz dilden dile, nesilden nesile yayılacak” diye konuştu.

ot

ot

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin