baro

Eski Japon Prenses’in eşi baro sınavını geçemedi

Japonya’nın eski Prensesi Mako’nun eşi Komuro Kei’nin ismi, New York Eyaleti baro sınavını geçenler listesinde yer almadı. Kyodo ajansının haberine göre “The New York State Board of Law Examiners” kuruluşu, temmuzda düzenlenen sınavı kazananların listesini yayımladı.

Advertisement

ABD’li kuruluş, yoklamaya giren 9 bin 277 adayın 5 bin 791’inin sınav sürecini başarıyla tamamladığını ve başarı ortalamasının yüzde 63 olduğunu bildirdi ancak listedeki başarılı isimler 5 bin 785 olarak açıklandı.

Komuro Kei listede yer almadı

Prenses Mako’nun hafta hayatını birleştirdiği, ABD’deki Fordham Üniversitesinden mayısta mezun olan Komuro Kei listede yer almadı.

Kamu yayıncısı NHK, Komuro’nun, New York merkezli bir firmada hukuk danışmanı olarak çalıştığını aktardı. 26 Ekim’de evlenen Japon çift, pasaport işlemlerinin ardından kasımın ilk yarısında ABD’ye yerleşeceklerini açıklamıştı.

Japonya İmparatorluk ailesinde halk tabakasından biriyle evlenen kadın mensuplar, kraliyet statüsünü kaybediyor. Prenses Mako da evliliği nedeniyle bu statüsünü yitirdi.

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin