Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Eski askerlerden Alman hükümetini devirme planı

Eski askerlerden Alman hükümetini devirme planı

Eski askerlerden Alman hükümetini devirme planı

Almanya’da emekli askerlerin ve aşırı sağcı siyasetçilerin de bulunduğu Telegram grubunda, Alman hükümetini devirme planları yapıldığı ortaya çıktı. Emekli askerlerin de içerisinde bulunduğu yaklaşık 13 bin kişilik Telegram grubunda yapılan konuşmalarda Alman hükümetini devirme planları yapılırken, ülkede kaos oluşturma yolları tartışıldı. Der Tagesspiegel’in haberine göre ise grubun aktif üyeleri arasında emekli askerlerin yanı sıra AFD’li siyasetçiler de var.

Göstericilerin arasına sızma planı

Grup üyelerinin aralarında yaptığı konuşmalarda, Covid-19 önlemlerine karşı düzenlenen protestolarda göstericilerin arasına sızarak çeşitli devlet kurumlarına saldırı düzenletmek dahil birçok kaos planı yapılırken, grup üyelerinin ana hedefinin Berlin’i kuşatmak olduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'den Almanya'ya uçmak isteyenler acele etmeli

Kısıtlama karşıtlarının izleneceği söylenmişti

Skandal henüz ortaya çıkmamışken Federal Anayasa Koruma Teşkilatı (BfV) yetkililerinin yaptığı açıklamada, Covid-19 kısıtlamalarına karşı eylemleri düzenleyen gruplardan olan Querdenker hareketinin bazı üyelerinin izlenme listesine alınacağı söylenmişti. Açıklamada ayrıca, Covid-19 kısıtlamalarına karşı organize olan grupların salgına yönelik tedbirleri protesto etmenin ötesinde anayasayı tehdit edecek başka amaçlarının olup olmadığı ve radikal gruplarla bağlantılarının da soruşturulacağı bildirilmişti.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Almanya'da camiler ibadete açıldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Bilgisayar

En iyi “uçak bileti fiyat kıyaslama” sayfaları bunlar

Bir çok kişi tatil öncesi uçak biletini internetten satın alıyor. Daha uygun bir fiyat elde edebilmek için internetteki sayısız bilet fiyatı kıyaslama sayfaları arasından...