Ana SayfaMemleketimFestival / EtkinlikErciyes Ultra Dağ Maratonuna 10 ülke katıldı

Erciyes Ultra Dağ Maratonuna 10 ülke katıldı

Erciyes Ultra Dağ Maratonuna 10 ülke katıldı

10 ülkeden 250 sporcunun katıldığı Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu tamamlandı. Dağ ve tabiat sporlarının global merkezi haline gelen Erciyes, Uluslararası Erciyes Ultra Sky Trail Dağ Maratonu’na beşinci kez ev sahipliği yaptı. Türkiye’de bir ilke daha Erciyes’te imza atıldı. 2.200 metrede startı verilen Erciyes Dağ Maratonu, sıcak hava balonu ile görsel oluşturdu.

Uluslararası Patika Koşuları Birliği (International Trail Running Association – ITRA) sertifikalı Erciyes Dağ Maratonu’na Türkiye başta olmak üzere ABD, Rusya, Güney Afrika, Sırbistan, İngiltere, Danimarka, İsveç, Ukrayna ve İran’dan toplam 250 atlet katıldı. Usta atletler Vertical Kilometer (VK), 64K, 25K ve12K olmak üzere 4 farklı etapta koşarak Erciyes’in volkanik tepelerini aşarak, patikaları geçti.

VK etabında erkeklerde Aykut Kırsay birinci, Hakan Akalp ikinci, Özgür Özdoğan ise üçüncü geldi. Kadınlarda ise Itır Atadiyen birinci olurken Erife Emre ikinci Rusya’dan Tatiana Prozorova üçüncü oldu.

64K etabında Murat Kaya birinci, Cevdet Alyılmaz ikinci, Mehmet Zahir Kül üçüncü geldi. Bu parkurda yarışan atletler 64 kilometrelik zorlu arazide Erciyes Dağı’nın dört bir yanını 360 derece koştu.

İlginizi Çekebilir
Yeni vakalardaki artış sanat sezonu açılışını erteletti

Sarı Göl’den başlayan 25K etabında erkeklerde birinci Özgür Özdoğan, ikinci Erhan Çalışkan, üçüncü ise Abdullah Özdemir olurken, kadınlarda Itır Atadiyen birinci, Burcu Çetinkaya ikinci Çağdaş Özer üçüncü geldi.

12K etabında erkeklerde Aykut Kırsay birinci, Hakan Akalp ikinci, Mustafa Ekseri üçüncü gelirken, kadınlarda birinci Yücel Gizem Savcı, ikinci Günseli Bişgen, üçüncü ise Amerikalı koşucu Charlotte Harmon oldu.

Erciyes

Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından 7-12 yaş arasındaki çocuklar için de Çocuk Maratonu düzenledi.

10 ülkeden atletin katılım gösterdiği Erciyes Dağ Maratonu’nda derece elde eden sporculara düzenlenen tören ile madalya ve kupaları verildi. Öte yandan Kayseri Erciyes A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı, organizasyona destek veren sponsorlara teşekkür plaketi takdim etti.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Antalya ve İzmir’den Avrupa kentine uçuşlara başlıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

yangınlar

Türkiye’deki yangınlar için Avrupa’da kampanya başlatıldı

Türkiye'deki yangınlar için Avrupa'da kampanya başlatıldı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye'nin farklı noktalarında meydana gelen yangınlar nedeniyle Türk Kızılay'ı ile iş birliği içerisinde bir yardım...

İlginizi Çekebilir

Sılayolu

Sılayolu ülkesi sınırları kapatacak mı?

Sılayolu ülkesi sınırları kapatacak mı? Koronavirüs vakaları durmak bilmiyor ve sayılar giderek yükseliyor. Avrupa’da bir çok ülkede durum çok vahim olarak değerlendiriliyor ve sürekli...