ucuz uçak bileti

En ucuz uçak bileti nasıl alınır?

Seyahat için havayolunu tercih etmek her daim hem daha konforlu hem de zamandan sağladığı tasarruf sebebi ile daha tercih edilesi. Ancak biletlerin cep yakan türden pahalı olması insanların bileti satın alırken iki defa düşünmesini sağlıyor. Peki, ucuz uçak bileti almak mümkün değil mi? İşte bu konuyu sizler için araştırdık.

Advertisement
  • Uygun fiyata uçak bileti almak için insanların diline dolanan büyük bir yanlış vardır ki o da şudur,’’ erken bilet ucuz bilettir’’ ifadesidir.  İlkbahar ve sonbahar ayları daima hava yollarının en ucuz bilet satışının yapıldığı aylardır. Sonbahar aylarındaki en uygun biletler Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında satışa sunulur. Kış aylarında uçuş yapmak istiyorsanız bunun için bilet alacağınız aylar Ağustos ve Eylül ayıdır.
  • Hava yollarının mail bültenlerine üye olmanız halinde indirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Bazı havayolları, mail bültenlerine üye olmanız halinde sizlere özel teklifler sunabilir yahut uçak promosyon kodları verebilir.
  • Uçuşa az zaman kala satılmak üzere beklenen koltuklar genellikle en pahalı koltuklar olmakta. Uçuştan 3 hafta önce Salı günü, o bilet için en uygun olduğu söylenenler içinde yer almakla birlikte, 3-8 hafta aralığında Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri az yolcu olduğundan bilet fiyatlarının düşük olma ihtimali yüksek. Uçuş için sabahın erken saatleri ile gece saatleri tercih etmeniz halinde yine uygun fiyatlı bilet edinebilirsiniz.

Aktarma yaparak daha ucuz uçabilirsiniz

Gitmek istediğiniz yere doğrudan gitmek yerine, aktarmalı uçuşu tercih etmeniz halinde uçuşunuzu daha hesaplı hale getirebilirsiniz. Bazı hava yolları bazı şehirleri yurtdışı çıkış noktası olarak belirlediği için direkt bu şehirlere seyahat etmek yerine başka şehre inip, oradan aktarmalı olarak geçebilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin