Düğünde bunları yapmak yasak

237
Düğün

Tatil

Düğünde bunları yapmak yasak

Düğün salonlarının uzun süredir kapalı olmasından dolayı çiftler evliliklerini ertelemek zorunda kalmıştı. Ancak sayıların düşmesiyle bir çok bölgede düğün salonlarının yeniden açılmasına izin verildi. Örneğin Almanya’da bir çok eyalet bu yönde karar aldı. Ancak düğün salonlarının açılması, eskiden olduğu gibi kalabalık düğün etkinliklerinin yapılacağı anlamına gelmiyor. Yetkililer davetlilerin kurallara uymasını zorunlu kılıyorlar.

Açık alanda daha fazla kişi katılıyor

Virüs bulaşmaması için salona sadece belirli sayıda daveti kabul ediliyor. Bu sayı eyaletten eyalete değişiyor. Maske takmanın ve başkalarına mesafe korumanın zorunlu olduğu düğünlerde halay çekmek, dans etmek, başkalarının masalarına gidip oturmak yasak. Kapalı ortamda yapılan düğünlerde daha az davetliye izin varken, açık alanda yapılan düğünlere daha fazla kişi katılabiliyor.

İlginizi Çekebilir
Yeşilçam’ın unutulmaz replikleriyle "maske çağrısı"

Ancak açık alanda da olsa virüs bulaşma riski her zaman var. Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Kiel kentinde açık alanda yapılan bir aile eğlencesinde 7 kişiye virüs bulaştı. Yetkililer bu nedenle kurallara harfiyen uyulmasını tavsiye ediyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin