Düsen

Düden Şelalesi’nin kaderini halk belirleyecek

Antalya’nın doğal güzelliklerinden Düden Şelalesi’ndeki düzenlemeler için anket çalışması başlatıldı. Şelaledeki düzenlemeler ziyaretçilerin görüşleri doğrultusunda planlanacak.

Advertisement

Antalya Büyükşehir Belediyesi, pilot şehirler arasında yer aldığı Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Toplumlar Programı CUTLER Projesi kapsamında, Düden Şelalesi Rekreasyon Alanı’nın niteliği ve etkin kullanımını arttırmak amacıyla ziyaretçi anket çalışması başlattı.

CUTLER Projesi kapsamında gerçekleşen anket çalışması ile Düden Şelalesi ile ilgili vatandaşların istek ve beklentilerinin değerlendirilmesi ve bir sosyal data oluşturulması hedefleniyor.

Anket belediyenin sitesinde açıldı

Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen anket ile doğa harikası Düden Şelalesi’nin niteliği ve etkin kullanımının sağlanması, alanda yapılacak çevresel düzenlemelere doğrudan halkın da katılımının sağlanması amaçlanıyor. Düden Şelalesi Ziyaretçi Anketi çalışmasında 28 soru bulunuyor. Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesindeki http://anket.abb.bel.tr/index.php?sid=57832 linkten ankete katılabilecek.

Su seviyesi anlık ölçülecek, akıllı kapı sistemi kurulacak

Bilimsel yöntemler ve inovasyon teknikleri kullanılarak yapılacak ölçümlerden de yararlanılacak olan proje kapsamında; Düden Çayı üzerinde su seviyesini anlık ölçecek su ve hava sensörleri kurulacak, Rekreasyon Alanı’na da modern akıllı kapı giriş sistemleri konulacak. Akıllı sistemle yönetilecek şelalenin hak ettiği ziyaretçi sayısına ve turizm gelirine ulaşması amaçlanıyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin