Reklam

Ana Sayfa Gündem Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı

Doğal gazda konut ve sanayi abone gruplarının tarifelerinde yüzde 1, elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde ise yüzde 12 artışa gidildi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde, mayıs ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, nisanda geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1315 lira 500 kuruş, sanayi abonelerine uyguladığı fiyat ise 1471 lira 414 kuruş olarak belirlendi.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor

Elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise 1000 metreküp doğal gaz için uygulanan fiyat yüzde 12 artışla 1631 lira 667 kuruş oldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türk Hava Yolları uçağında koronavirüslü yolcu iddiası

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Yaz

Tokyo Yaz Olimpiyatları ne zaman yapılacak?

Tokyo Yaz Olimpiyatları ne zaman yapılacak? Japonya'nın dört yıldır hazırlandığı Tokyo Yaz Olimpiyatları geçen yıl Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştirilememişti. Japonya'dan yapılan son açıklamada olimpiyatların bu...
İlginizi Çekebilir
Yolcular artık havalimanında böyle kontrol edilecek