Devlet yardımı alan çocuk parası zammından faydalanabilecek mi?

759
çocuk

Tatil

Devlet yardımı alan çocuk parası zammından faydalanabilecek mi?

Koronavirüs nedeniyle yaşanan sıkıntıların yarasını sarmaya devam eden Almanya, ailelerin daha rahat etmesi için bir çok önlem almıştı. Bunlarda bir tanesi de çocuk parasına yapılacak olan zam. Bilindiği gibi çocuk başına alınan miktar 1 Ocak 2021’den itibaren zamlanacak. Daha önce 204 Euro olan çocuk parası böylelikle 15 Euro artarak 219 Euro’ya yükselecek. Haberini buradan okuyabilirsiniz: https://turizmavrupa.net/almanyada-cocuk-parasi-ne-kadar-olacak/

Gelir olarak değerlendirilecek

Çalışmadığı için devletten Hartz 4 yardımı alanlar da elbette zamlı çocuk parası alacaklar. Ancak bunların fazladan alacağı miktar gelir olarak görüldüğü için aldıkları yardımlar kesintiye uğrayacak. Yani devlet yardımı alanlar zamlı çocuk parasını hissetmeyecekler.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'ye fazla para götürenlere soru: Neden kolay yolu denemiyorsunuz?

Maddi durumu iyi olmadığı için devlet yardımı almak zorunda kalanların bu imkandan faydalanamamasını eleştirenler “Devlet bir yandan parayı artırıyor, bir yandan kesiyor. Zaten zor geçinen aileler hiçbir destek almamış oluyorlar. Devlet yardımı alanlara ayrıcalık tanınmalıydı” diye eleştiride bulunuyorlar.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin