Denizin temiz olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz

Deniz kenarında tatil yapacaklar, deniz temiz mi, değil mi? diye merak ediyor. Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz yıl yeni bir internet sitesi devreye sokarak bu konuda halkı bilgilendiriyor. Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı https://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinden harita üzerinde gidilecek yeri seçerek deniz suyu temizliğine bakmak mümkün. Bu sitede plajların analiz sonuçları ve özelliklerine anında erişilebiliyor.  Yuzme.saglik.gov.tr‘de suyun kalitesinden, plajların engelliler ve evcil hayvanlar için uygun olup olmadığına kadar birçok şey tek tıkla kontrol edilebiliyor. Sağlık Bakanlığı 34 ilde halka açık plajlarda izleme çalışması yapıyor. İl Sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenen takvime göre yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınmakta ve Halk Sağlığı Laboratuvarlarında analizleri yaptırılıyor. Analiz sonuçları, yüzenlerin maruz kaldıkları risk seviyesinin değerlendirilmesi, kirliliğin tespiti ve alınacak önlemlerin belirlenmesi için son derece önemli bir gösterge oluyor.

İlginizi Çekebilir
Bir eyaletten daha karantinaya girenlere maaş ödememe kararı
İlginizi Çekebilir
Bir eyaletten daha karantinaya girenlere maaş ödememe kararı

Sezon içinde yapılan izlemelerde zorunlu değerleri sağlamayan yüzme alanı, öncelikle kirlilik kaynağının tespiti ve kirliliğin önlenmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bildirilip, gerekli tedbirlerin alınması için ilgili Belediye uyarılmakta ve yüzme alanı halkın kullanımına kapatılmakta.

Yüzme suyu izlemi yapılan iller;
Adana, Artvin, Aydın, Antalya, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak.

(G.Ş)

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

yardım

Almanya dağıttığı pandemi yardım paralarını geri istiyor!

Almanya dağıttığı pandemi yardım paralarını geri istiyor! Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada, hükümetler ekonomik zorluğa giren işletmeler için çeşitli yardım paketleri devreye koydu. Almanya’da, kapanma dönemlerini...

Çok Okunanlar

vaka

İngiltere’de 17 Temmuz’dan bu yana ilk kez 50 binin üzerinde vaka

İngiltere'de 17 Temmuz'dan bu yana ilk kez 50 binin üzerinde vaka İngiltere'de son 24 saatte 52 bin 9 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmesiyle...

Önerilen