Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Danimarka bir aşıyı daha aşılama programından çıkardı

Danimarka bir aşıyı daha aşılama programından çıkardı

Danimarka bir aşıyı daha aşılama programından çıkardı

Kan pıhtılaşmasına yol açtığına dair endişeler nedeniyle birçok ülkede uygulanması durdurulan Johnson and Johnson Koronavirüs aşısı Danimarka tarafından aşı programından çıkarıldı.

Danimarka’dan yapılan açıklamada, Johnson & Johnson tarafından Covid-19’a karşı geliştirilen aşının “kan pıhtılaşmasına” neden olduğu gerekçesi ile aşı programından çıkarıldığı bildirildi. Böylece Danimarka, Johnson & Johnson’ı aşı programından çıkaran ilk ülke oldu.

Aşı takvimini 4 hafta geriye atacak

AstraZeneca’yı 14 Nisan’da aşı programının dışında bırakan ülkede, aşının faydalarının risklerinden daha ağır basmadığı sonucuna vardığını ifade edildi. Açıklamada “Danimarka’daki Covid-19 salgını şu anda kontrol altında olduğundan ve aşı uygulaması mevcut diğer aşılarla tatmin edici bir şekilde ilerlediğinden Danimarka Sağlık Otoritesi ulusal aşılama kampanyasını Johnson & Johnson aşısı olmadan sürdürmeye karar verdi” denildi.

İlginizi Çekebilir
Frankfurt İl Genel Meclisi Başkanı Hilime Arslaner

Alınan kararın, Danimarka’nın aşı takvimini dört hafta geriye atması bekleniyor. Ülkede şu an Pfizer-BioNTech ve Moderna aşıları uygulanıyor. Ülkede 14 Nisan’da AstraZeneca aşısını da aşılama programından çıkarmıştı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Danimarka'nın aşı programından çıkardığı aşıya Çekya talip oldu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı’nda bu hizmet ücretsiz oldu

İstanbul Havalimanı’nda koronavirüsüne karşı birçok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Son olarak İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA, yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında...