Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler Danimarka AstraZeneca’yı aşılama programından çıkardı

Danimarka AstraZeneca’yı aşılama programından çıkardı

Danimarka AstraZeneca’yı aşılama programından çıkardı

Danimarka Sağlık İdaresi, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan AstraZeneca aşısını aşılama programından çıkardığını bildirdi. Sağlık İdaresinden yapılan açıklamada, Danimarka ve Norveç arasında yapılan ortak çalışmada, AstraZeneca aşısı “Vaxzevria”nın uygulanmasının ardından aşı ile bazı kişilerde beyinde ortaya çıkan kan pıhtılaşması arasında bağ bulunduğu kaydedildi.

Aşının uygulanmaya devam edilmesi durumunda, ölüm oranlarının kabul edilenden yüksek olacağını belirten Sağlık İdaresi, Danimarka’nın salgını kontrol altında tuttuğu ve Biontech/Pfizer ile Moderna’nın aşılarından yeterli sayıda tedarik ettiği, bu nedenle AstraZeneca’nın Kovid-19 aşısının kullanımından vazgeçildiği bilgisine yer verdi.

150 bin kişiye ilk dozu yapıldı

Sağlık İdaresi, AstraZeneca aşısının ilk dozu uygulanan yaklaşık 150 bin kişiye diğer aşılardan teklif edileceğini belirtti. 5,2 milyon doz AstraZeneca aşısı sipariş veren Danimarka, ortaya çıkan yan etkileri ve ölümlerin ardından aşının kullanımına 11 Mart 2021’de ara verdiğini duyurmuştu.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Koronavirüs salgını ne zaman kontrol altına alınacak?
İlginizi Çekebilir
Yoğun bakım doluluk oranlarında bu hafta düşüş var

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

Koronavirüsün

Koronavirüsün 4 semptomu daha ortaya çıktı

Koronavirüsün 4 semptomu daha ortaya çıktı Dünya genelinde vaka sayısı 10 milyona dayanan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) hastalığının aşı çalışmaları sürdürülürken, koronavirüsün 4 yeni belirtisi...