Çocuk ve gençlere seyahat kısıtlaması kalktı

279
Çocuk

Tatil

Çocuk ve gençlere seyahat kısıtlaması kalktı

Türkiye’deki yeni normalleşme adımları kapsamında 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için yeni kurallar belirlendi. İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği “18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması” genelgesine göre; sokağa çıkma yasağı olan çocuk ve gençler velileri nezaretinde şehir içi ve şehir dışı seyahat edebilecek. Aynı zamanda kreş ve gündüz bakımevlerine gidebilecekler.

65 yaş üstü iş sahibi ve çalışanlara muafiyet geldi

Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlar arasında işletme sahibi esnaf, tüccar, serbest meslek sahibi ve çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf olabilecek. Muafiyetten, aktif sigortalılıklarını gösteren SGK Hizmet Belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda ve birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler yararlanabilecek.

İlginizi Çekebilir
Almanya'da koronavirüs test skandalı devam ediyor

Öte yandan yine 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar,  yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına uymak ve maske takmak şartıyla; 31 Mayıs pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin