Çocuğunuz 4 haftadan fazla öksürüyorsa dikkat edin

Kış mevsiminden kaynaklı soğuk algınlıkları bu süreçte çocuklarda öksürük yapabilir. Öksürüğün süresi hastalığın ciddiyeti hakkında bilgi veriyor. Türk Torask Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre; eğer çocuğunuzun öksürük problemi dört haftadan fazla devam ederse muhakkak doktora gösterin. Zira bu durum  kötü bir hastalığın habercisi olabilir.

Dört haftadan fazla öksürük varsa dikkat

Çocuklarda görülen ve dört haftadan daha uzun süren öksürüğün kronik öksürük olarak adlandırıldığını belirten Türk Torask Derneği, 4 haftadan kısa süren öksürüklerin pek çoğunun basit üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olduğunu bildirdi. Öksürük süresinin 4 haftayı geçmesi durumunda durumun daha ciddi olabileceğini aktaran Türk Torask Derneği, bu süreçte su rahatsızlıkların olabileceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir
SunExpress bir ülkeye daha uçuşlara başlıyor
İlginizi Çekebilir
Gurbetçi ailenin büyük acısı: Allah sabır versin

Hastalığın habercisi olabilir

Eğer çocuğunuz 4 haftadan daha fazla öksürüyorsa, astım, tüberküloz, zatüre (pnömoni), yabancı bir cismin hava yollarına kaçması, doğumsal kalp hastalıkları, doğumsal havayolları-akciğerleri ilgilendiren anomaliler, çocuğun yaşadığı ortamda sigara içilmesi, gastroözefageal reflü hastalığı ya da bağışıklık sistemini baskılayan hastalık durumları olabileceğini duyurdu.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

çocuk

Ordu’da aile katliamı: 14 yaşındaki çocuk ailesinden 3 kişi öldürdü

Ordu’da aile katliamı: 14 yaşındaki çocuk ailesinden 3 kişi öldürdü Ordu'nun Korgan ilçesinde, 14 yaşındaki çocuğun silahla öldürdüğü annesi, ağabeyi ve anneannesi, son yolculuklarına uğurlandı. İlçeye...

Önerilen