Çanakkale’deki feribotlara HES kodu olmadan binilemeyecek

244
feribot
Foto:Gestaş Deniz Ulaşım @gestaskurumsal

Tatil

Çanakkale’deki feribotlara HES kodu olmadan binilemeyecek

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirlerine Çanakkale Boğazı’ndaki feribot seferlerinde uygulanacak bir uygulama daha eklendi.

Çanakkale’de Gelibolu-Lapseki, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir gibi boğaz hatları ile adalar hatlarında yapılacak yolculuklarda HES kodu zorunluluğu getirildi. Bölgede deniz ulaşımını gerçekleştiren Gestaş A.Ş. konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Feribota binişlerde HES Kodu şartı getirildi

Gestaş A.Ş:’nin açıklamasında, “HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır. Şehir içi toplu ulaşım faaliyetleri sırasında paylaşacağınız HES Kodunuz, T.C. Sağlık Bakanlığı servisleri üzerinden belirli aralıklarla sorgulanarak seyahate katılımınız ile ilgili bir engel olup olmadığı kontrol edilecektir. HES kodunu bildirmeyen GESTCARD sahipleri, HES kodu kaydını gişelerimizden yaptırabilmektedir. Kişisel bilgilerini güncellemeyen GESTCARD sahipleri ise Gestcard Başvuru Noktası veya Çanakkale ve Lapseki İskelesi’nden kişisel bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. Nakit geçiş yapan yaya yolcularımız ise, bilet alımından önce HES (Hayat Eve Sığar) Kodu’nu görevli personele göstermek zorundadır.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir
Gelibolu'daki Azaplar Namazgahı: 1407'den buyana hala ibadet ediliyor

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin