Ana Sayfa Aktuel Haberler Can kaybı 30 gün sonra ilk kez 15 olarak gerçekleşti

Can kaybı 30 gün sonra ilk kez 15 olarak gerçekleşti

Can kaybı 30 gün sonra ilk kez 15 olarak gerçekleşti

Yaklaşan Kurban Bayramı’nda salgının daha fazla yayılmaması için bayram ziyaretlerinin yapılmaması tavsiye edilen Türkiye’de can kaybı bir ay sonra ilk kez 15 olarak kayıtlara geçti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın sosyal medyadan bildirdiği günlük Koronavirüs rakamlarına göre; 28 Temmuz’da uygulanan 47 bin 412 testten 963’ü pozitif çıktı. Can kaybı 15, iyileşen kişi sayısı bin 92 oldu. Toplamda 4 milyon 665 bin 383 testin gerçekleştirildiği Türkiye’nin vaka sayısı 227 bin 982’ye ulaştı. Toplam can kaybı 5 bin 645’i buldu. Yoğun bakımda bin 280 hasta bulunurken, 403 hasta solunum destek cihazına bağlandı. 211 bin 561 hasta ise sağlığına kavuştu.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’de bir günde koronavirüsten ölenlerin sayısı 36’ya çıktı

Test sayısı, temaslı taraması sonucu, iki gün içinde 47.500 seviyesine çıktı

Bakan Koca, Türkiye’nin günlük verilerini açıklarken şu bilgileri de paylaştı: “Test sayımız, temaslı taraması sonucu, iki gün içinde 47.500 seviyesine çıktı. Yeni vaka sayımızda düne kıyasla 64 artış var. Son 24 saat içindeki vefat sayımız, 30 gün sonra ilk kez 15 olarak gerçekleşti. Yeni iyileşen hasta sayımızda düne göre artış var.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Mersin Kızkalesi'nde turizm sezonu hızlı başladı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

lastik

Hangi araçların kış lastiği takması zorunlu?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, kış lastiği takması zorunlu olan araçları açıkladı. Detaylar haberde... Türkiye’de son günlerde bazı yayın organlarında kış lastiği kullanma zorunluluğunun özel otomobillerde...