para
Foto: Bulgaristan gümrük müdürlüğü
Advertisement

Bulgarlar 9 ayda bakın ne kadar para ele geçirmiş

Avrupa’dan Türkiye’ye karayoluyla gidişte ve dönüşte seyahat edenlerin yanlarında taşıdıkları nakit para miktarına dikkat etmesi gerekiyor. Tüm uyarılarımıza rağmen yolcular yanlarında 10 bin Euro’nun üzerindeki parayı bildirmedikleri için sınır kapılarında mağdur oluyor. Son aylarda buna en çok dikkat eden ülkelerin başında Bulgaristan geliyor. Bulgaristan özellikle Türkiye’ye seyahat eden araçları didik didik arıyor.

159 bin Euro buldular

Bulgaristan Kapitan Andreevo sınır kapısı gümrük memurları, 159 bin Euro’dan fazla beyan edilmemiş para ele geçirdi. Romanya’dan Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye seyahat eden Türk plakalı otobüste yapılan detaylı aramada otobüsün tavanındaki  bir boşlukta ve ikinci sürücünün kişisel çantasında 50 Euro değerinde toplam 32 banknot demeti bulundu. Keşfedilen paranın toplam tutarı, 312.346 BGN, yani 159.700 Euro.

 Bulgarlar 9 ayda 9 milyondan fazla para yakaladı

Bulunan paraya el konurken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öte yandan bu olayla birlikte  yılın başından bugüne, Kapitan Andreevo’nun gümrük memurları, 16.900.000 leva yani 9 milyon Euro beyan edilmemiş para yakaladı.

(GŞ)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin