Bulgaristan’dan gelen turistler Edirne’de alışveriş yoğunluğu oluşturdu

Bulgaristan’dan gelen turistler Edirne’de alışveriş yoğunluğu oluşturdu

Bulgaristan’dan alışveriş yapmak için Edirne’ye gelen turistler kent merkezi ve pazarda yoğunluğa neden oldu. Turistler alışveriş için kent merkezindeki Ulus (Sosyete) Pazarı’na ilgi gösteriyor. Bulgaristan’ın Filibe şehrinden alış verişe gelen Günay İsmailoğlu, kışlık alışverişini Edirne’den yaptığını söyledi.

Fiyatları uygun bulduklarını belirten İsmailoğlu, “Kazak, mont, hırka, deterjan, un her şeyi aldık. Ne ihtiyacımız varsa her hafta gelip burada alışveriş yapıyoruz. Çok memnunuz.” diye konuştu.

Bulgaristan’ın Burgaz şehrinden gelen Gülan Askerov da Edirne’ye sık sık geldiklerini belirterek, “Fiyatlar iyi. Evimizin ne ihtiyacı varsa alıyoruz. İki ayda bir geliyorum pazara.” dedi.

İlginizi Çekebilir
Gurbetçi ailenin bağışıyla açılan kuyu ile Afrikalılar temiz suya kavuştu

Daniel Askerov ise kışlık alışveriş yaptıklarını, tekstil ürünü aldıklarını anlatarak, ürünlerin kalitesini de beğendiklerini kaydetti.

İlginizi Çekebilir
Sırbistan/Bulgaristan gümrük kapılarındaki yoğunluğa müdahale

– “Alışveriş telaşı sabahın erken saatlerinde başlıyor”

Pazarcı esnafı Sinan Kılıç, Bulgaristan’dan gelen turistlerin Edirne’ye yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.  Sabahın erken saatlerinde alışveriş telaşının başladığını belirten Kılıç, “Kaliteli ürünler getiriyoruz. Bulgaristan’dan gelenler kış dönemi için kazak, gömlek gibi kıyafetleri daha çok alıyorlar. Ayrıca ev eşyası, zücaciye, perde gibi ürünler de alıyorlar. Fiyatları uygun buluyorlar. Vatandaşımıza fiyat neyse Bulgar turistlere de odur.” diye konuştu.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu da komşu ülkelerden gelen ziyaretçilerin pazarı hareketlendirdiğini söyledi.

Pazarın uluslararası özelliğe sahip olduğunu belirten Reisoğlu, özellikle cuma günleri Edirne’de alışveriş yoğunluğu yaşandığını kaydetti.

İlginizi Çekebilir
Sırbistan/Bulgaristan gümrük kapılarındaki yoğunluğa müdahale

(Aj)

 

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

sınır

Yunanistan’a açılan sınır kapısında çalışma başlayacak

Yunanistan'a açılan sınır kapısı modernize edilecek Yunanistan'a açılan Pazarkule Sınır Kapısı modernize edilecek. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Nihat Kınık "Pazarkule Gümrük Kapısı...

Önerilen

Almanya

Almanya sınır kontrollerini sıkılaştıracak

Almanya sınır kontrollerini sıkılaştıracak Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, ülkeye yasa dışı giren sığınmacıların sayısının artması üzerine, Polonya sınırındaki kontrolleri artırmak istediklerini söyledi. Seehofer, başkent Berlin'de...