Bulgaristan

Karayolundan seyahat edenlere önemli duyuru: Bulgaristan’da vinyet satışı ile ilgili yeni bir karar alındı. Sizce yeni uygulama sürücüler açısından kolaylık mı?

Bu hafta Sılayolu’nun en çok tartışılan ülkesi Bulgaristan’dan önemli bir haber geldi. Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın karayolundan transit geçiş yaptığı ülkede otoyol ücretleri (vinyet) ile ilgili değişikliğe gidildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nün duyurduğuna göre vinyet ücreti artık sadece gümrük peronlarından tahsil edilecek.

Bulgaristan122 Şubat’ta başlayan yeni uygulama nedeniyle sürücüler artık benzin istasyonlarından vinyet alamayacaklar. Bilindiği gibi şuana kadar sınır kapılarının yakınındaki benzin istasyonları vinyet satışı yapıyorlardı. Bulgaristan’a giriş yapan sürücüler bu benzinliklerde durup vinyet pulu satın alıyor ve araçlarının camına yapıştırıyorlardı. Ancak bu satışlar nedeniyle çok sayıda şikayet de oluyordu. Bazı elemanlar yüksek fiyat talep ediyor, haksız yere kazanç elde ediyorlardı. Veya para üstü yanlış veriliyordu.

Peki Bulgar yetkililerin yaptığı bu değişiklik bize ne gibi bir fayda sağlayacak? Bu olumlu bir gelişme mi yoksa yeni bir eziyet mi olacak? Sılayolu sürücülerinin görüşünü alalım…

Bu konuyla ilgili değerlendirmemizi yarın www.turizmavrupa.com sayfamızda okuyabilirsiniz..

 

Sılayolu haberlerini kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

YASAL UYARI: Bu haberin ve fotoğrafların yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

1 YORUM

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin