Ana Sayfa Aktuel Haberler Bu ülkede 4 milyon insan tecrit altına alındı

Bu ülkede 4 milyon insan tecrit altına alındı

Bu ülkede 4 milyon insan tecrit altına alındı

Dünya genelinde bir günde tespit edilen 292 bin 527 yeni vaka ile yine rekor artışın yaşandığı Koronavirüs salgınında ikinci dalgayı tedirginlikle bekleyen İngiltere, kademeli normalleşme sürecini durdurdu.

Karantina kuralları uygulanmaya başlandı

İngiltere’nin 30 bölgesinde artan Koronavirüs vakaları sebebiyle Başbakan Boris Johnson, kademeli normalleşmenin askıya alındığını duyururken, ülkenin kuzey bölümünde yaşayan 4 milyon insan yeniden tecrit altına alındı. Manchester, Lancashire ve West Yorkshire bölgelerinde sert karantina kurallarının uygulanmasına başlandı. Bu bölgelerde aynı evde yaşayan insanların dışındakilerin kapalı alanda buluşmasına tekrar yasak getirildi.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de aşılama ne zaman başlıyor?

14 gün karantina uygulanacak

Koronavirüs vaka sayısı 304 bin 793’e ulaşan İngiltere’de can kaybı 46 bin 204’e ulaştı. Öte yandan İngiltere ve İskoçya, İspanya’dan sonra Lüksemburg’tan gelenlere de 14 gün karantina uygulayacağını duyurdu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Otoyolda bu hatayı sakın yapmayın: 8 yaşındaki çocuğun durumu ağır

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Avusturya

Sürücülere kötü haber: Avusturya sınırlarında sıkı kontrol var

Yurtdışından gelenleri daha iyi kontrol etmek isteyen Avusturya sınır bölgelerindeki denetimlerini artırdı. Bugünden itibaren 13’a kadar komşu ülkelerden gelen araçlar daha sıkı kontrol edilecek....