Ana SayfaTatilBu köprü gurbetçileri çileden kurtaracak!

Bu köprü gurbetçileri çileden kurtaracak!

Cumhuriyetin 100’üncü yılında açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü 2022’de hizmete girecek. Tamamlandığında Avrupa’dan Ege ve Batı Akdeniz’e ulaşımın kolaylaşacak. Özellikle yaz tatillerinde Avrupa’dan Türkiye’ye yol alan gurbetçiler, feribot çilesinden kurtulacak. Alternatif olarak bu yolu seçenler Balıkesir üzerinden Konya’ya ulaşabilecek.

Gurbetçiler güneye bu yoldan inecek

1915 Çanakkale Köprüsü’nün hizmete açılmasıyla tatil için Türkiye’ye gelecek olan gurbetçiler, Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’nun, Gebze-İzmir Otoyolu’na bağlanması ile İzmir, Aydın, Antalya gibi turizm merkezlerine daha kolay ulaşım sağlayabilecek.

Bu köprü İstanbul trafiğine alternatif güzergah

Seyahatlerinde İstanbul trafiğinden hoşlanmayan sürücüler yolu kullanarak Balıkesir, Kütahya, Afyonkarahisar üzerinden İç Anadolu Bölgesine ulaşabilecek. Daha önceden İstanbul üzerinden Ankara’ya bağlanıp oradan yollarına devam eden gurbetçiler, bu güzergahta yol kilometre olarak uzasa da daha konforlu yolculuk yapabilecek.

İlginizi Çekebilir
Avrupa’da yer alan o ülkenin adı değişiyor

Balıkesir üzerinden Konya’ya geçilecek

Yeni Köprünün hizmete girmesiyle Kapıkule’den Türkiye’ye giriş yapan gurbetçiler, yeni otoyola Silivri’den bağlanacak. Buradan Tekirdağ üzerinden Çanakkale’ye ulaşacak olan sürücüler, Balıkesir’den İzmir ve Afyonkarahisar istikametine geçiş yapabilecek. Afyonkarahisar’dan ise Ankara ve Konya istikameti takip edecek olan gurbetçiler, İç Anadolu Bölgesine ulaşacak.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Cunda Adası yeni bir plaja kavuştu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Koronavirüs

Koronavirüs en çok bu yaş grubunu tehdit ediyor

Koronavirüs nedeniyle ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. Ege Üniversitesi'nde düzenlenen “Koronavirüs” bilgilendirme toplantısına katılan uzmanlar, Çin'den gelen paketlere karşı tedbirli olması gerektiğini vurgularken, virüsün...