Reklam

Ana Sayfa Ekonomi Bitcoin ilk kez 50 bin doların üstünü gördü

Bitcoin ilk kez 50 bin doların üstünü gördü

Bitcoin ilk kez 50 bin doların üstünü gördü

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Bitcoin için “Para birimi değil” dese de kripto para birimi rekor kırmaya devam ediyor.

Tarihi yükselişine devam eden kripto para birimi Bitcoin, ilk kez 50 bin dolar seviyesine ulaştı. 2009’dan bu yana piyasada olan Bitcoin, Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın verdiği destekle son dönemdeki çıkış ivmesini artıran Bitcoin rekor kırmaya devam edeceğe benziyor.

Değeri yüzde 72 arttı

Son işlem gününde önceki rekoru 49 bin 045 doları aşarak 49 bin 228 dolara çıktı. Daha sonra 50 bin doları aşan Bitcoinn 50 bin 547 dolara yükseldi. Böylelikle kripto paranın değeri bu yıl yüzde 72 artmış oldu. Bitcoinn 2020’nin Aralık ayında 20 bin dolardan yükselişe geçmiş ve Ocak 2021’de 40 bin dolara ulaşmıştı.

İlginizi Çekebilir
Istanbul Havalimanı’nda yolcu rekoru kırıldı

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Kaymaklı menemeni tescil ettirdiler

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Alman

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi

Alman televizyonu ZDF ‘döner Almanya’da bulundu’ dedi Dünyanın hemen her köşesinde bulunan, en sağlıklı fast food gıda olduğu düşünülen döner hakkında yapılan bir paylaşım ortalığı...

İlginizi Çekebilir

Hamzabeyli

Hamzabeyli ve İpsala gümrük kapılarındaki çalışmalarla ilgili güzel haber

Avrupa’da yaşayan vatandaşlar Türkiye’ye karayolundan başta Kapıkule olmak üzere Hamzabeyli, İpsala, Pazarkule ve Dereköy sınır kapılarından giriş yapıyor. Bu nedenle yaz sezonunun yaklaşmasıyla sınır...