Bir hafta Türkiye’ye tatile giden gurbetçi işten çıkarıldı

Bir hafta Türkiye’ye tatile giden gurbetçi işten çıkarıldı

Hollanda’da 27 yıldır ikinci el giysi ihracatı yapan bir firmada çalışan Türk kökenli vatandaş, Türkiye’de ekstra bir hafta tatil yaptığı gerekçesiyle işinden oldu. Türk gurbetçi konuyu yargıya taşırken, mahkeme işvereni haklı buldu.

Olay şöyle gelişti: Yaz döneminde 3 hafta kapalı olan işletmeden geçen yıl 4 haftalık Türkiye tatili için sözlü onay aldığını belirten Türk gurbetçi, tatilden dönüşte kovuldu. Mahkemeye başvuran Türk kökenli vatandaş, sözlü izin aldığı işyerinden tatil dönüşünde çıkarıldığını, işverenin kendisine verdiği sözlü onayı inkar ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir
Haksız yere hapis yatan gurbetçi 50 bin Euro tazminat istiyor
İlginizi Çekebilir
YTB dönüş yolunda olan gurbetçileri uğurluyor

14 günlük karantina da gerekçede yer aldı

Mahkemenin işletmeyi haklı bulduğu kararda, Türkiye’den Hollanda’ya dönen kişilerin 14 günlük karantinaya girme kuralı da yer aldı. İşverenine 430 bin euroluk tazminat davası da açan gurbetçi, dava sonucunda 721 Euroluk mahkeme masrafını da ödemek zorunda kaldı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

yardım

Almanya dağıttığı pandemi yardım paralarını geri istiyor!

Almanya dağıttığı pandemi yardım paralarını geri istiyor! Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada, hükümetler ekonomik zorluğa giren işletmeler için çeşitli yardım paketleri devreye koydu. Almanya’da, kapanma dönemlerini...

Çok Okunanlar

elektrik

Avrupa’nın en pahalı elektriği Almanya ve Romanya’da

Avrupa'nın en pahalı elektriği Almanya ve Romanya'da Avrupa genelinde tüketici elektrik fiyatları satın alma gücü paritesine göre en yüksek Romanya ve Almanya'da olurken en düşük...

Önerilen