Reklam

Ana Sayfa Aktuel Haberler BioNTech - Pfizer aşısında üçüncü doza gerek var mı?

BioNTech – Pfizer aşısında üçüncü doza gerek var mı?

BioNTech – Pfizer aşısında üçüncü doza gerek var mı?

ABD’li ilaç firması Pfizer, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını yaptıran kişilerin en geç 12 ay içinde üçüncü doz aşıya ihtiyaç duyabileceklerini duyurdu.

CNBC televizyonuna konuşan firmanın CEO’su Albert Bourla, “Muhtemel bir senaryoya göre, 6 ila 12 ay arasında üçüncü bir doza ihtiyaç duyulacak ve insanların her yıl yeniden aşı olması gerekecek. Yeni virüs çeşitlerinin görülmesi bu kararı almada önemli bir rol oynayacak.” dedi.

Her yıl koronavirüs aşısı olmak gerekiyor mu?

Pfizer’in verilerinin 2 binden fazla aşılanmış kişiye dayandığı ancak korumanın 6 ay sonra devam edip etmediğini belirlemek için daha fazla veriye ihtiyaç olduğu bildirildi.Pfizer ve BioNTech, şubat ayında virüsün yeni varyantlarına karşı bağışıklık tepkisini daha iyi anlamak için Kovid-19 aşısının üçüncü dozunu test ettiklerini açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir
Almanya aşılamaya hız verdi

Johnson & Johnson CEO’su Alex Gorsky de tıpkı mevsimsel grip aşıları gibi insanların her yıl Kovid-19 aşısı yaptırmaları gerekebileceğini ifade etmişti.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Son üç günde vaka sayısı artan iller açıklandı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

sağlık

Gurbetçileri vuran yeni sağlık sistemi hakkında açıklama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 2 Eylül’de yaptığı değişiklik ile yurt dışında yaşayan gurbetçilerin hastanelerde sadece acilden ücretsiz muayene olması ve acilde yazılan reçeteli ilaçları...