bilet

“Bilet fiyatlarına daha çok zam gelecek”

Yaz tatili için seyahat edecekler bilet fiyatlarındaki artışa tepki gösteriyor. Özellikle yurtdışından Türkiye’ye memleketlerine gelecek olan vatandaşlar bilet fiyatlarının çok artmasına üzülüyor. Yapılan artışlar yetmezmiş gibi bir de tekrar zam yapılacağı haberi vatandaşların canını sıktı.

Advertisement

Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına ilişkin rakamlarını açıklayan Alman havayolu Lufthansa’nın CEO’su Carsten Spohr, talebin arttığını ancak yaşanan personel sıkıntısı sebebi ile zor bir yazın kendilerini beklediğini açıkladı. Maliyetlerinin artmasını, bilet fiyatlarının artırılmasına sebep gösteren CEO Spohr, bilet fiyatlarına yapılan zammın birkaç kez daha tekrar edeceğini ifade etti.

2022 yılında yolcu sayısı yüzde 171 arttı

Airporthaber’e göre 2021 yılının ilk çeyreğine göre yolcu sayısını % 1741 artırmayı başaran Lufthansa, uçuş noktasını ise 120’ye çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri ile Güney Amerika ve Akdeniz’e taleplerin arttığını, Almanya pazarında da tatil uçuşlarını önemli ölçüde genişletildiği eklendi.

Almanya’nın en önemli markalarından olan Lufthansa ile seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin şimdiden gelecek dönem zamlarına hazırlıklı olmaları, mümkünse biletlerini şimdiden almaları konusunda uyarıyoruz. Peki, siz bu yapılan ve yapılacak olan zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin