bayram

Bayramda Türkiye’ye geleceklerin dikkatine: Bu tuzağa düşmeyin!

Paskalya Bayramı’nı Türkiye’nin en gözde şehirlerinden olan Antalya’da geçirmek isteyen yabancı turistler ile gurbetçilerin otel rezervasyonundaki yoğunluğu, Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin ile birlikte otel sahipleri ve yöre esnafını mutlu etti.

Advertisement

Türkiye’ye gelmeden yapılan rezervasyonlarda önemli bir noktaya değinen Başkan Eresin, hayli düşük tutarlı paket turları ile otel rezervasyonlarına karşı insanları uyardı. Kötü niyetli kişilerin, gözde seyahat şirketleri ve otellerin web sitelerini kopya altına aldığını, arama motoru reklamları ile otel arayan kişilerin ilk sayfalarında çıktığını söyledi.

Baskı varsa siteyi derhal terk edin

Yapılan fiyat araştırmasına göre birkaç site diğerlerinden çok daha indirimli ürün satmak istiyorsa ve ‘’parayı hemen yatır, paranın hepsini öde’’ gibi ibareler kullanıyorsa kötü niyetli kişiler ile karşılaşmış olabilirsiniz.

Amacı yalnızca tatil ya da seyahat satın almak olan insanları dolandıran bu kişilerin özellikle bayram ve izin sürelerini Türkiye’de geçirmek isteyen insanları hedef haline getirdikleri de ifade edildi.

Villa bile kiralıyorlar

Salgın önlemleri her ne kadar gevşetilmeye başlamış olursa olsun tatil sürecini insanlardan izole bir şekilde geçirmek isteyen kişilerin internet üzerinden villa ile kiralık araç arayışları da hüsranla sonuçlanabilir. Tıpkı tatil ve seyahatlerde olduğu gibi villa ve hatta araç kiralama işlemlerinde birden çok siteden fiyat araştırması yapıp satın alma işlemini öyle gerçekleştirmelisiniz.

Mağdur olmamak için ne yapmalıyım?

Online platformlarda tatil ve seyahat satın almak isteyen insanların alışveriş yaptığı sitelerin güvenliği konusunda mutlaka araştırma yapması gerektiğini ve hizmeti satın aldıktan sonra ilgili otel ya da seyahat acentesi ile iletişime geçerek rezervasyonunun yapılıp yapılmadığını kontrol etmesi gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Değinmek istediğimiz bir diğer husus ise şudur ki satın almak istediğiniz hizmeti ilgili firmanın kendi resmi web sitesinde yapmanızdır. Zira böyle durumlarla ile karşılaşma olasılığınız minimuma inecektir.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin