promosyon
Advertisement

Başvuranlara 7.500 TL’ye kadar promosyon

Türkiye’de emekli maaşlarının yaklaşık yüzde 42,35’lik artmasının ardından, özel bankaların emeklilerin maaşlarını taşıması karşılığında tek seferlik verdiği promosyon (ödül) miktarı da güncellenmeye başladı. Bazı bankalar ödül tutarlarını 7 bin TL’nin üzerine taşıdı.
Haziran ayı başlarında 3 bin TL olan promosyon tutarı, Temmuz’da 5 bin TL’ye çıktı. Ağustos ayında ise bazı bankalar bu tutarı 7.500 TL’ye kadar yükseltti.
Birçok özel banka adeta birbiriyle promosyon yarışına girerken, bu işten emekliler karlı çıkıyor. Ancak kamu bankaları ise bu yarışta özel bankalar kadar yüksek promosyonlar vermiyor.

Tek şart maaşı taşımak ve başvurmak

3 yıllık taahhütle maaşını promosyon veren bankaya taşıyan emekliler, aldıkları maaş miktarına göre  bu promosyonlardan faydalanabiliyor.
Daha önceden başka bankalarla maaş anlaşması yapılsa bile yeni banka emeklinin cezasını ödeyip yeni promosyondan faydalanmasına imkan tanıyor. Ayrıca emekliler yeni promosyondan faydalanmak için bankaya ‘güncelleme’ talebiyle başvuru yaptıklarında da daha önce yapılan promosyon ödemesi yeni ödemeden düşülerek yeni bir rakam belirleniyor.

Bazı emekliler yanaşmıyor

Bazı emekliler İslami açıdan uygun olmadığını düşünerek bu promosyonları almaya yanaşmazken, bazıları ise promosyonlardan faydalanmak için banka önünde kuyruk oluşturdu.

Bazı bankaların promosyon tutarlı

Türkiye’den emekli maaşı alıp bu promosyondan faydalanmak isteyen okurlarımıza, mevcut bankalarıyla görüşmeyi ve promosyonlar için çoğunlukla son tarih olarak belirlenen 31 Ağustos’a kadar işlem yapmalarını tavsiye ediyoruz.
Garanti BBVA, Yapı Kredi ve Akbank 7.500 TL’ye varan promosyon veren bankalar olarak öne çıkıyor. Diğer özel bankalar da bunların bir miktar altında ödül vermeyi teklif ediyor.
Güner Kızıl
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin