Ana Sayfa Memleketim Festival / Etkinlik Bafra Kapıkaya Festivali “sıfır atık” teması ile kutlandı

Bafra Kapıkaya Festivali “sıfır atık” teması ile kutlandı

Samsun’un Bafra ilçesinde dört gün boyunca kutlanan “Kapıkaya Festivali” sona erdi. Sıfır Atık Temalı ilk doğa festivali olması ile dikkat çeken, festival sonrasında yapılan temizlik çalışması doğasever Bafralılar tarafından takdirle karşılandı.

Vatandaşlar, “Maalesef birçoğumuz piknik sonrası bile, işgal ettiğimiz alanı kirleterek terk ediyoruz.5 Gün süren ve oldukça büyük bir alanda yoğun bir katılımla gerçekleşen festival sonrası belediyemizin yaptığı bu çalışma dileriz örnek olur “Dediler.

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinesinde, yürütülen çalışmalarda festival süresinde ve sonrasında yapılan temizlik çalışmasında; 9380 kg. geri dönüştürülebilen Ambalaj Atığı, 28000 kg ise evsel atık olmak üzere toplam 37.380 kg çöp toplandı.

Festivalde 4 gün boyunca renkli görüntülerin yaşandığı festival sonunda, ziyaretçiler çadırlarını toplayarak mutlu bir şekilde ayrıldılar. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç yaptığı açıklamada, “Hiçbir sıkıntı yaşamadan festivalimizi sonlandırıyoruz. Katılım beklediğimizin de üzerinde oldu. Türkiye’nin her tarafından misafirlerimiz, yurt dışından akrobasi yapan pilotlarımız geldi. Çok değişik ülkelerden İtalya’dan, İngiltere’den, Fransa’dan, İran’dan, İspanya’dan gelen sporcular çok güzel gösteriler yaptılar yamaç paraşütünde.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’nin Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize

Ana temamız yamaç paraşütü olsa da bununla birlikte diğer sporlar da çok etkindi. Su sporlarımız, dağcılık, yürüyüş, fotosafari gibi aktiviteler en az yamaç paraşütü kadar ilgi çeken sporlardı. Çadır alanlarımız gayet güzel. Gelen misafirlerimiz, izleyicilerimiz güzel eğlendiler. Önümüzde ki sene de bu festivali devam ettireceğiz. Bu sene ki festivalimizin ayrı bir özelliği var. Türkiye’de belki ilk defa bir festivalde sıfır atık projesine destek veriyoruz ve doğa dostu, çevre dostu bir festivali gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Kılıç, “İlçemizin Turizm potansiyeline ciddi katma değer kazandırdığına yürekten inandığımız; ulusal ve uluslararası platformda adından söz ettiren Festivalimize, ülkemizin çeşitli illerinden katılanların yanında;20 Ülkeden,spor branşlarında ün yapmış isimleri katıldı. Gerek katılımcılar gerekse ziyaretçilerimiz dolu dolu beş gün yaşadılar. Kapıkayafest artık bir marka projedir.”

İlginizi Çekebilir
Samsun-Çarşamba Havalimanı kapanışı yine ertelendi

(B.A)

Kaynak: www.bafra.bel.tr

Bafra Kapıkaya Festivali

Bafra Kapıkaya Festivali

Bafra Kapıkaya Festivali

Bafra Kapıkaya Festivali
Fotoğraflar: www.bafra.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

otoyol

Müjde: Sürücüler bugünden itibaren bu otoyol kesimini kullanabilecek

Müjde: Sürücüler bugünden itibaren bu otoyol kesimini kullanabilecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Asya - Avrupa arasında ulaşım ve ticaretin ana koridoru olan İstanbul’un bu...