Ana Sayfa Memleketim Belediyeler Avrupa'da yaşayan Türkler köylüleri sevindirdi

Avrupa’da yaşayan Türkler köylüleri sevindirdi

Avrupa’da yaşayan Türkler köylüleri sevindirdi

Karaman iline bağlı Başkışla köyünde bu yıl yüzlerce fidan heyecanı yaşandı. Avrupa’da yaşayan Türklerin gönderdiği fidanlar köyde bayram etkisi yarattı.

Başkışla Köyü Muhtarı İsmail Boyacı Hollanda, Almanya ve Fransa’da yasayan vatandaşlarla irtibata geçerek fidan yardımı talep etti. Ayrıca köy adına internet sitesi kurarak 1600 kişiye ulaşan Latif Andaç da sosyal medyadan çağrı yaptı.

Binlerce fidan bağışlandı

Karamandan’ın haberine göre; bu kampanya sonucunda 1000 adet fındık fidanı, 600 adet nar fidanı,

800 adet kestane fidanı, 50 adet Türkiye’nin en meşhur Hatay belen alıcı, ıhlamur ve 1150 adet Antep fıstığı fidanı Başkışla Köyü’ne ulaştı.

İlginizi Çekebilir
Sarımsaklı sonunda “Mavi Bayraklı” plaj oldu

Çevre köyler de faydalanabilecek

Gurbette yaşayan vatandaşların gösterdiği ilgiye teşekkür eden köy muhtarı İsmail Boyacı, “Bu dikeceğimiz fidanlar gelecekteki bizim nefeslerimiz olacak, köyümüzün ekonomisine büyük katkı sunacak. Yöremizde olmayan fidan çeşitlerini tercih ettik ki, ağaç türlerinin çeşitlerini artırmayı hedefledik. Bu dikilen fidanlardan aşı vasıtası ile çoğaltılmasını sağlayacağız. Çevremizdeki köyler de bu ağaç türlerimizden aşı kalemlerini temin ederek, çoğaltmalarını gerçekleştirebilecekler.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

İlginizi Çekebilir
Almanya Avusturya sınırı: Kaçak yolcu başına kaç Euro'ya anlaştı?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

delta

İsrail’de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor

İsrail'de Delta varyantı nedeniyle vakalar artıyor İsrail'de ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantı nedeniyle okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının artmaya devam ettiği bildirildi. İsrail Kamu...

İlginizi Çekebilir

kilo

Yıl boyunca kilo almamak için bunları yapın

İnsanlar en çok kış aylarında kilo alır. Yaz ayları yaklaştığı zaman ise acele kilo vermeye çalışırlar. Yaza fit girmek için çeşitli yöntemler deneriz. Tam...