Avrupa ülkesi Türk vatandaşlarına seyahat kısıtlamasını kaldırdı

 Avrupa ülkesi Türk vatandaşlarına seyahat kısıtlamasını kaldırdı

Türkiye ve Polonya dışişleri bakanlarının görüşmeleri sonucu, bu ülkenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Türk vatandaşlarına ülkeye girişte uyguladığı kısıtlamalar kaldırıldı.

Polonya’ya 4-5 Ekim’de ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuyu Polonyalı mevkidaşı Zbigniew Rau ile görüştü.

Herhangi bir kısıtlama olmaksızın vize başvuruları yapılacak

Bu görüşmenin ardından Polonya İçişleri ve İdare Bakanlığı, ülkeye girişleri sınırlandırma ve durdurmaya yönelik yönetmeliği değiştirdi. Resmi gazetede 8 Ekim’de yayımlanan kararla Türk vatandaşları, 11 Ekim’den itibaren seyahat amacına ilişkin herhangi bir kısıtlama olmaksızın vize başvurularını yapabilecek.

İlginizi Çekebilir
İtalya'da hangi önlemler kaldırılacak?

T.C. Varşova Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

İlginizi Çekebilir
Dünyanın en iyi 37 şehri belirlendi: Türkiye’den bir şehir var

“İçişleri ve İdare Bakanı’nın, bazı sınır geçiş noktalarında sınır trafiğinin geçici olarak durdurulması veya sınırlandırılmasına ilişkin yönetmeliği değiştiren 8 Ekim 2021 tarihli yönetmeliği (Resmi Gazete, sayı 1835) 9 Ekim 2021’de yürürlüğe giriyor.

Yönetmelikte Türkiye, vatandaşları veya ikamet izin sahipleri kalış amacına bakılmaksızın Polonya’ya hava yoluyla girebilecek ülkeler listesine dahil edildi.

Bu nedenle, 11 Ekim 2021 tarihinden itibaren yetkili kişilerin, seyahat amacına ilişkin herhangi bir kısıtlama olmaksızın vize başvurusu yapmasına yeniden imkan sağlanacaktır.”

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

SunExpress

Gurbetçilere güzel haber: Kayseri’den Viyana’ya direkt uçuş

Avrupa ülkelerine direkt uçuşlar arttı SunExpress Üst Yöneticisi Max Kownatzki, SunExpress'in 27 ülkede 52 noktaya sefer düzenlediğini, Kayseri'nin de Anadolu'daki önemli noktalardan biri olduğunu belirtti....

Çok Okunanlar

seyahat

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek

Bu Avrupa ülkesine artık vize ve pasaport ile giriş yapılabilecek Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkeye eskisi gibi seyahat etmek pek mümkün olmuyor. Tedbirler kapsamında ülkelerin...

Önerilen

elektrik

Avrupa’nın en pahalı elektriği Almanya ve Romanya’da

Avrupa'nın en pahalı elektriği Almanya ve Romanya'da Avrupa genelinde tüketici elektrik fiyatları satın alma gücü paritesine göre en yüksek Romanya ve Almanya'da olurken en düşük...