Ana Sayfa Gündem Avrupa Arap turist günde kaç Euro harcıyor?

Arap turist günde kaç Euro harcıyor?

Türk dizilerinden etkilenip İstanbul’a akın eden Arapların Almanya’daki tercihi ise Münih.

Arap turistlerin Almanya’nın Münih kentine olan ilgisi giderek artıyor. Alman turizm kuruluşları, Araplar’ın hem dünyaca ünlü mağazalardaki alışveriş imkanları, hem de Alp Dağları‘ndaki kayak merkezlerine yakınlığından dolayı Münih’i tercih ettiğini söylüyorlar.

Almanya’nın güvenli bir ülke olması da başka bir etken. Ayrıca Londra veya Paris gibi sevilen turistik merkezlerle kıyaslandığında konaklama, yeme içme veya alışverişte fiyatlar daha uygun. Alman yetkililer, Arap turistlerin giyim ve kozmetik ürünlerine büyük önem verdiklerini vurguluyorlar.

Yapılan araştırmalara göre bir Arap turist günde 300 ile 500 Euro arası harcıyor. Bu gelişme Münih esnafının da yüzünü güldürüyor. Bir çok mağazanın bu nedenle Arapça konuşan eleman çalıştırdığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir
Almanya'da işler iyice karıştı: Peggy cinayetinde NSU bağlantısı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

seyahat

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası Belçika'da başkasına ait Kovid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası...

İlginizi Çekebilir

ceza1

Türkiye’den gelen çifte 500 Euro ceza

Almanya’da gümrük memurları sık sık otoyollarda mola veren araçlarda da kontroller yapıyorlar ve gerektiğinde ceza yazıyorlar. Baden Baden kenti yakınlarında otoyol kenarındaki bir kontrolde...