Ana SayfaYerel HaberlerMemleketimAnkara’ya yeni metro hattı müjdesi

Ankara’ya yeni metro hattı müjdesi

Ankara’ya yeni metro hattı müjdesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay metrosunun Kızılay kesimi için tünel kazımını başlattı. Metro hattının 2022 yılının sonunda hizmete gireceğini bildiren Karaismailoğlu, son 18 yılda tüm Türkiye’de demiryollarına 171.6 milyar lira yatırım yapıldığını dile getirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca açılan raylı sistemlerde günlük 6 milyon 500 bin yolcu taşındığına dikkat çeken Karaismailoğlu, Ankara’daki kent içi raylı sistem uzunluğunu 4.5 kat artırdıklarına işaret etti.

“Ankara’nın tüm kent içi raylı sistem ihtiyaçlarını karşılayacağız”

12 ilde toplam 812 kilometre kent içi raylı sistem bulunduğunu dile getiren Bakan Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca hizmete açılan 312 kilometrelik raylı sistemlerde günlük 6 milyon 555 bin, yılda da 2 milyar 393 milyona yakın yolcu taşındığını aktardı. “Halka hizmeti, Hak’ka hizmet” olarak gördüklerini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümüne giderken, Ankara’nın tüm kent içi raylı sistem ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir
Ankara-Roma direkt uçak seferleri başladı

Bakan Karaismailoglu tören öncesi, AKM-Gar-Kızılay proje teknik sunumu ve Ankara ile ilgili brifing aldıktan sonra TBM makinasına start verdi.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
İstanbul'da ulaşım kolaylığı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Frankfurt

Frankfurt Havalimanı’nda test merkezi açıldı: Testin fiyatı ne kadar?

Frankfurt Havalimanı’nda test merkezi açıldı: Testin fiyatı ne kadar? Normalleşme sürecine giren ülkeler koronavirüsün daha fazla yayılmaması için önlemler almaya devam ediyor. Ülkeler arası seyahatlerde...