Ankara’da 400 konut aylık 100 TL’ye kiraya veriliyor

Ankara’da 400 konut aylık 100 TL’ye kiraya veriliyor

18 yıldır atıl duran Mamak Eserkent Sosyal Konutları’nı yenileten Ankara Büyükşehir Belediyesi, daireleri dar gelirli yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara aylık 100 TL’ye verilmesi için harekete geçti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla yenilenen 1+1 400 konut için online form doldurarak ya da belediyede başvuru yapılabilecek. Gelen talepler doğrultusunda kura yöntemiyle kiraya verilecek konutlar için son başvuru tarihi 15 Ocak 2021 olarak duyuruldu.

Geçmiş dönemde yapılan ve 18 yıldır atıl durumda bulunan Mamak Eserkent Sosyal Konutlarını yenileyerek oturulabilir duruma getiren Başkan Yavaş, bu konutların dar gelirli yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara 100 TL’den kiraya verileceğini açıkladı.

İlginizi Çekebilir
İstanbul’da kiralar en çok bu ilçelerde arttı

Başvurular alınmaya başlandı

Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından 1+1 400 konut için başvurular alınmaya başlandı.

İlginizi Çekebilir
AnadoluJet yurtdışında bir noktaya daha uçuşlara başlıyor

Aylık 100 TL bedelle kiraya verilecek konutlardan yararlanmak isteyen ekonomik durumu iyi olmayan yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlar; Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığına bağlı A Blok 18 numaralı bankoya gelerek ya da https://www.ankara.bel.tr/genel-sekreter/genel-sekreter-yardimcisi/ozel-projeler-ve-donusum-dairesi-baskanligi/mamak-eserkent-sosyal-tesislerinde-tahsis-islemleri adresinden form doldurarak başvuruda bulunabilecek.

Kura çekimi yapılacak

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ekonomik yönden destek sağlamak amacıyla aylık 100 TL’den kiraya verilecek konutlarda ikamet etmek isteyen vatandaşların aylık gelirinin 3 bin TL’yi geçmemesi ve eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartı aranacak. Başvuru sahiplerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak koşuluyla ikametgahlarının en az 6 ay öncesinden itibaren Ankara’da olduğunu belgelemesi istenecek. Başvuru formunu dolduran ya da bizzat başvuru yapanlar, kriterleri karşılayıp karşılamadıklarının değerlendirilmesinin ardından noter huzurunda yapılacak kura çekilişiyle evlerine taşınabilecek.

İlginizi Çekebilir
Nişanlıyken ayrılmak zorunda kalan çift 35 yıl sonra evlendi

konut

konut

Ankara

 

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

Yunus Çalık

Belçika’da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi

Belçika'da dövülerek öldürüldüğü iddia edilen gurbetçi toprağa verildi Belçika'nın Aalst kentinde çıkan kavgada darbedilerek öldürüldüğü öne sürülen 36 yaşındaki Yunus Çalık, Eskişehir'de son yolculuğuna uğurlandı. Yunus...

Çok Okunanlar

Anadolujet

Anadolujet yurtdışındaki bir kente daha uçuşlara başlıyor

Anadolujet yurtdışında bir kente daha uçuşlara başlıyor Türk Hava Yolları'nın (THY) markası Anadolu Jet'in Ankara ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad arasındaki seferleri 23 Aralık'ta başlıyor. Belgrad'da...

Önerilen