Ankara – Kahramankazan yolu ne zaman hizmete girecek?

72
Ankara
Foto:www.uab.gov.tr/

Tatil

Ankara – Kahramankazan yolu ne zaman hizmete girecek?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Kahramankazan yolu şantiyesini ziyaret etti. Karaismailoğlu, Ankara’daki karayolu projelerinin tüm hızıyla sürdüğünü belirterek açıklamalarda bulundu:

“Ülkemizin her noktasında durmadan gelecek nesiller için çalışıyoruz. Bugün Kahramankazan’daki çalışmaları inceliyoruz. 2021 yılı içerisinde Ankara-Kahraman Kazan Yolunu 14 kilometrelik bölünmüş yol ile birlikte, 4 adet kavşağın imalatlarını tamamlayacağız. Ankaralıların merakla beklediği Kızılcahamam tünelini de önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın katılımıyla görkemli bir törenle Ankaralıların hizmetine sunacağız.”

“Saray kavşağı Haziran sonunda hizmete açılacak”

Nallıhan yolunun ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların en kısa sürede sonuçlandırılıp Ankaralıların hizmetine sunulacağını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Nallıhan Kuş Cenneti’nin doğasını korumak için etrafından dolaşarak yapılan Çayırhan Tüneli’nde çalışmalar devam ediyor. Ayrıca Mayıs ayında Akyurt’ta devam eden 2 kavşağımızı da hizmete alacağız. Saray kavşağında da çalışmalarımıza başladık. Hedefimiz Haziran sonunda bu kavşağı hizmete açmak. Saray kavşağının çevresindeki yollar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda. Kavşağın tamamlanmasıyla bu sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
Dünyaca ünlü sahile kolay ulaşım

Kaynak:https://www.uab.gov.tr/

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin